Nowy numer 43/2019 Archiwum

Pogrzeb kapłana

W wieku 60 lat zmarł ks. kan. płk Piotr Andrzej Molendowski. Pochodził z parafii Sucha koło Pionek.

Urodził się 19 maja 1959 r. w Zwoleniu. Święcenia kapłańskie przyjął 18 maja 1985 roku. Duszpasterzował jako wikariusz w parafiach Bałtów i Chobrzany. W latach 1992-2014 pracował w Ordynariacie Polowym Wojska Polskiego. Był proboszczem parafii wojskowych w Chełmie Pomorskim, Inowrocławiu, Dęblinie, Kielcach, Gdańsku-Wrzeszczu, Sieradzu i Mińsku Mazowieckim. W latach 2006-2013 pełnił funkcję dziekana dekanatu Żandarmerii Wojskowej. Posługę duszpasterską w Ordynariacie Polowym zakończył 31 stycznia 2014 roku. W latach 2014-2016 był proboszczem w parafii pw. Podwyższenia Krzyża Świętego w Ostrowcu Świętokrzyskim. Od 2016 r. przebywał na urlopie zdrowotnym.

Uroczystości pogrzebowe zostały zaplanowane na poniedziałek 8 lipca o 11.00 w kościele parafialnym w Suchej. Po Mszy św. nastąpi pochowanie ciała na miejscowym cmentarzu.

Wieczny odpoczynek racz mu dać, Panie!

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama