Nowy numer 43/2019 Archiwum

Msza św. dziękczynna w radomskiej Caritas

Ks. kan. Grzegorz Wójcik realizował i realizuje dzieła miłosierdzia, służąc ubogim i potrzebującym.

Na zaproszenie księży dyrektorów Caritas Diecezji Radomskiej Roberta Kowalskiego i Damiana Drabikowskiego ks. Grzegorz Wójcik modlił się wraz z pracownikami CDR podczas Mszy św. dziękczynnej za 25 lat swojego kapłaństwa. Eucharystia sprawowana była w kaplicy pw. św. Urszuli Ledóchowskiej w Ośrodku Wsparcia Dziennego "Akademia Młodych" przy ul. Kościelnej.

Ksiądz Grzegorz w latach 2004-2015 był wicedyrektorem, a następnie dyrektorem CDR. - To wiele lat pracy ks. Wójcika na rzecz dzieł Caritas. To wiele trudnych, ale i bardzo miłych chwil, które miały na celu pomoc i służbę potrzebującym, niezaradnym życiowo. Ksiądz realizował te dzieła poprzez różne formy wsparcia, powoływał nowe placówki, organizował ciekawe akcje - mówi Anna Lis, sekretarz Caritas Diecezji Radomskiej.

W Eucharystii uczestniczyło wiele osób, które z jubilatem pracowały lub współpracowały. Ksiądz Robert poprosił ks. Grzegorza o modlitwę w intencji radomskiej Caritas, jej pracowników, wolontariuszy oraz podopiecznych.

Obecnie ks. Wójcik jest dziekanem dekanatu Jedlińsk i proboszczem w parafii pw. Świętych Apostołów Piotra i Andrzeja w Jedlińsku. Tu także realizuje dzieła miłosierdzia z  Parafialnym Zespołem  Caritas,  włączając się w akcje diecezjalne. - Jeszcze raz dziękujemy za obecność i życzymy zdrowia oraz wielu łask Bożych - dodaje A. Lis.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama