GN 48/2020 Archiwum

Piosenka turystyczna w Marculach

Spotkanie było okazją do zaprezentowania swoich zdolności wokalno-aktorskich i do integracji.

W Nadleśnictwie Marcule odbył IX Festiwal Piosenki Turystycznej dla Osób Niepełnosprawnych pod nazwą "Piosenka serialowo-filmowa". Organizator festiwalu to Warsztaty Terapii Zajęciowej w Jedlance Starej.

W tym wydarzeniu uczestniczyli podopieczni i pracownicy z Warsztatów Terapii Zajęciowej w Pionkach, Domu Pomocy Społecznej w Krzyżanowicach, Domu Pomocy Społecznej w Wierzbicy, Środowiskowego Domu Samopomocy w Podkońcach, Środowiskowego Domu Samopomocy w Jedlance, Domu Pomocy Społecznej w Jedlance oraz Domu Matki i Dziecka w Jasieńcu Iłżeckim Dolnym.
Wśród zaproszonych gości byli m.in.: dyrektor Caritas Diecezji Radomskiej ks. Robert Kowalski i wicedyrektor ks. Damian Drabikowski, burmistrz Miasta i Gminy Iłża Przemysław Burek wraz z przewodniczącą Rady Miasta i Gminy Iłża Agnieszką Okrutną, dyrektor MGOPS w Iłży Irena Michałek, dyrektor PCPR Artur Jonczyk i Andrzej Pałka.

Po powitaniu gości przez kierownik Barbarę Rosiewicz rozpoczął się konkurs na najlepszą prezentację piosenki serialowo-filmowej w dwóch kategoriach - solista i zespół. Pomiędzy występami prowadzone były konkursy związane z filmem. Wszyscy bawili się świetnie.

 - Jury miało trudne zadanie, gdyż wszystkie występy były na wysokim poziomie. Trzeba było jednak wyłonić zwycięzców. W kategorii solista I miejsce wywalczyła Marzena Kiepas z WTZ w Jedlance Starej. Miejsce II przypadło Danucie Wasiniak z DPS w Jedlance, a III - Bartłomiejowi Dudzikowi z DMiDz w Jasienińcu Iłżeckim Dolnym. W kategorii zespół najlepsza okazała się grupa z ŚDS z Jedlanki. Miejsce II przypadło WTZ z Jedlanki Starej, a III zajął WTZ z Pionek - wyliczają organizatorzy.

Nagrody i wyróżnienia były dla wszystkich uczestników. Po obiedzie była zabawa taneczna, a gościnnie wystąpił zespół z DPS z Wierzbicy.

- Dziękujemy wszystkim przybyłym gościom za współudział, bo bez nich festiwal nie mógłby się odbyć. Dziękujemy również tym wszystkim, którzy przyczynili się do współpracy, do przygotowania posiłku, wsparli nas pod względem finansowym i dobrym słowem, a także poświęcili swój cenny czas na bycie z nami podczas trwania festiwalu - podsumowują organizatorzy.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama