GN 48/2020 Archiwum

Od Młodych z Winkiem do młodych z pasją

Zbiera ich s. Julia, a pomaga jej Ewa Ankiewicz. Zespół muzyczny rośnie i chce się rozwijać.

Dorota Kalarus – w Zgromadzeniu Córek św. Franciszka Serafickiego s. Julia – przez 8 lat była organistką w parafii Chrystusa Króla w Radomiu na os. Gołębiów I. Teraz zasiada za organowym kontuarem w bazylice św. Kazimierza na radomskim Zamłyniu. Prowadzi tam również chór. Ale to jej nie wystarcza. – Siostrę Julię poznałam w zespole Młodzi z Winkiem, który pod batutą ks. Bartłomieja Winka śpiewa podczas radomskich Apeli Młodych. Bardzo szybko nawiązałyśmy kontakt. Ona była jedyną zakonnicą śpiewającą w tym zespole, młoda, podobnie jak my. Siostra opowiedziała mi o chórze, który prowadzi na Zamłyniu, i podzieliła się planami dotyczącymi jego powiększenia i rozwoju – mówi E. Ankiewicz, pracująca młoda radomianka, członkini Ruchu Światło–Życie, pasjonatka śpiewu i muzyki.

– Kocham śpiew i udzielam się muzycznie. Jestem na przykład wokalistką młodzieżowego zespołu w radomskiej Resursie. Znam także sporo osób śpiewających i grających. Postanowiłam zaangażować się w chór w bazylice na Zamłyniu, a także pomóc siostrze w powiększeniu zespołu nie tylko o młodych śpiewających, ale także grających. I udało się. Jako zespół śpiewający i grający wzięliśmy udział w parafialnej procesji na Boże Ciało. To nam dodało skrzydeł i chcemy brać udział w kolejnych ważnych uroczystościach w naszej radomskiej bazylice, świątyni patrona miasta i diecezji – opowiada Ewa.

Chór i zespół chcą się nadal rozwijać artystycznie i powiększać liczebnie. – Dołączyli do nas młodzi nie tylko z całego Radomia, ale i spoza miasta. Jesteśmy otwarci na nowe zgłoszenia. Najłatwiej zrobić to, pisząc na Facebooku do siostry lub do mnie. Odpowiadamy na każde powiadomienie. Można też po prostu przyjść do bazyliki. Siostra Julia czeka na chórze po Mszach św. – zaprasza E. Ankiewicz.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama