Nowy numer 49/2020 Archiwum

Wysokie Koło. Msza św. z nałożeniem szkaplerza

Bractwo Szkaplerza Świętego istniało tu już w XVII wieku.

We wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Góry Karmel - Matki Bożej Szkaplerznej - we wtorek 16 lipca, w sanktuarium NMP Królowej Różańca Świętego w Wysokim Kole, będzie można podczas Mszy św. o 17.00 przyjąć szkaplerz.

- Na tę Mszę św. zapraszamy także tych, którzy noszą szkaplerz, i tych, którzy są wpisani do Księgi Bractwa Szkaplerza w Wysokim Kole. Będziemy się modlili w waszej intencji - zaprasza ks. Szymon Mucha, kustosz sanktuarium.

W Wysokim Kole Bractwo Szkaplerza Świętego istniało od XVII w. Ks. Leon Figarski, który był proboszczem w latach 1933-1951, wystarał się ponownie, by proboszcz wysokolski mógł przyjmować do tego bractwa i nakładać szkaplerz święty.

Kto przyjmuje Szkaplerz św., wyrzeka się złego ducha, odnawia przyrzeczenia Chrztu św. i oddaje się Maryi jako Jej dziecko. Szkaplerz oznacza poświęcenie się Niepokalanemu Sercu Maryi i naśladowanie Jej cnót, szczególnie cnoty czystości i pokory. „Niech wszyscy noszący Szkaplerz św., który jest pamiątką otrzymaną od Matki Bożej, widzą w nim oznakę poświęcenia się Niepokalanemu Sercu Dziewicy” (św. Jan Paweł II). Szkaplerz oznacza przymierze przyjaźni z Maryją, w którym Ona zobowiązuje się dopomóc nam do zbawienia i uświęcenia, a my zobowiązujemy się do Jej naśladowania, służenia Jej i rozszerzania Jej czci. Szkaplerz oznacza habit Zakonu poświęconego służbie i czci Matki Bożej. Przyjmując Szkaplerz, pragniemy odtąd żyć tym samym duchem Karmelu, pełnić tę samą misję i żyć w zjednoczeniu z Maryją, dla Maryi, przez Maryję i w Maryi.

(karmel.pl)

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama