GN 48/2020 Archiwum

Bp Henryk Tomasik zaprasza na pielgrzymkę

Piesza Pielgrzymka Diecezji Radomskiej od lat należy do najliczniejszych w kraju. Wyruszy 6 sierpnia.

Będzie to już 41. pielgrzymka. 5 kolumn z różnych miejsc diecezji wyruszy, by spotkać się w Mstowie pod Częstochową i stamtąd wejść razem na Jasną Górę przed oblicze Czarnej Madonny.

W związku z tym bp Henryk Tomasik zaprasza do udziału w specjalnym liście.

Oto jego treść:

"W dniu 6 sierpnia 2019 roku wyruszy na trasę do Częstochowy Piesza Pielgrzymka Diecezji Radomskiej na Jasną Górę.

Pielgrzymka to czas refleksji, modlitwy i ofiary. Przypomina nam o tym, że całe życie człowieka jest pielgrzymowaniem do wyznaczonego przez Boga Stwórcę celu.

»W mocy Bożego Ducha« - to temat »rekolekcji w drodze«, które będziemy przeżywać podczas sierpniowej Pielgrzymki na Jasną Górę. Temat ten harmonizuje z treścią roku duszpasterskiego, który przeżywamy w Kościele. Będziemy wspólnie dziękować za wszystkie wspólnoty, które są owocem działania Ducha Świętego.

Będziemy modlić się także o dar głębokiej wiary i otwarcie na działanie Ducha Świętego, który jednoczy wierzących w wielką wspólnotę wiary, którą jest Kościół.

Dziękuję Duszpasterzom oraz ich Współpracownikom za przygotowanie naszej Pielgrzymki na Jasną Górę.

Zapraszam Was, Drodzy Bracia i Siostry, a szczególnie młodzież, do udziału w tych »rekolekcjach w drodze«. Wszystkich pątników proszę o tworzenie atmosfery braterskiej współpracy, o ducha modlitwy i ofiary, czego wyrazem będzie także strój harmonizujący z pokutnym charakterem Pielgrzymki.

Wszystkich proszę o modlitwę w intencji naszej Ojczyzny, szczególnie w intencji rodzin i młodzieży, abyśmy byli wierni Chrystusowi i Jego Ewangelii.

Na trud pielgrzymowania z serca błogosławię.

+ Henryk Tomasik, biskup radomski".

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama