Radom. Wirtualna Fosa - weekend nowych mediów

To idealna propozycja na letnie weekendowe popołudnie dla dorosłych, dla młodzieży i dla dzieci.

Miejski Ośrodek Kultury „Amfiteatr” zaprasza na kolejne warsztaty, pokazy i koncerty w ramach „Fosy pełnej kultury: Do sześciu razy sztuka!” Weekend 20 i 21 lipca to spotkanie z nowymi mediami i technologiami.

- W sobotę o 16.00 w Kawiarni Artystycznej rozpoczną się niezwykłe warsztaty plastyczne dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Zabierzemy wszystkich zainteresowanych na… ryby. Stworzone przez uczestników ryby zostaną wykonane ze specjalnie na tę okazję ręcznie barwionych papierów. O ich charakterze zadecydują wycięte z brystolu kształty, naklejane na nie elementy czy też rysunek stworzony na ich powierzchni. Na koniec każda ryba zostanie umieszczona niczym kukiełka na patyku. Całość dzięki zastosowaniu materiałów fosforyzujących i podświetleniu lampami UV stworzy intrygujące światłoczułe obiekty - zapowiada Mariusz Skopek, opiekun weekendu nowych mediów.

Warsztaty poprowadzą absolwentki malarstwa Wydziału Sztuk Pięknych Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu - art. mal. Alicja Wieczorek oraz art. mal. Katarzyna Wendland.

Również o 16.00 przy scenie głównej rozpoczną się warsztaty z VR dla dzieci. Chętni będą mogli poznać tajemnice związane np. z wnętrzem wulkanu w ramach tzw. akademii VR. Natomiast „Pod 13-tką” dorośli będą mogli przenieść się do wirtualnego świata za pomocą okularów HTC. Tę część warsztatów przygotuje firma Białystok Cybersowa.

- O 18.45 powoli zaczniemy wchodzić w świat muzyki. Michała Kokoszka, znany jako Koker, poprowadzi na scenie „Fosy” warsztaty beatboxowe, które zakończą się koncertem - dodaje Mariusz Skopek.

Natomiast o 20.00 rozpocznie się koncert zespołu JMS Band. Miłośnicy „radomskiego reggae” będą mogli usłyszeć najnowsze utwory zespołu, które znalazły się na płycie „Można”.
O chilloutową, plażową atmosferę zadba Otwarta Wine-Cafe.

« 1 2 »
oceń artykuł Pobieranie..