GN 48/2020 Archiwum

Tydzień św. Krzysztofa

Każdy użytkownik pojazdów może pomóc misjonarzom w zakupie środków transportu, wspierając misyjną „Akcję św. Krzysztofa - 1 grosz za 1 kilometr".

Jutro rozpoczyna się 20. Ogólnopolski Tydzień św. Krzysztofa wraz z misyjną „Akcją św. Krzysztof  - 1 grosz za 1 kilometr" szczęśliwej jazdy na środki transportu dla misjonarzy.

W tym czasie za wstawiennictwem św. Krzysztofa, patrona kierowców i podróżnych, będziemy się modlić za użytkowników drogi o bezpieczne podróże dla wszystkich. Ważnym punktem obchodów jest błogosławieństwo kierowców i ich pojazdów, aby zawsze używali ich mądrze i odpowiedzialnie. Do wszystkich użytkowników pojazdów jest kierowany apel o udział w „Akcji św. Krzysztof”.

Automobilklub Radomski organizuje Festyn „Bezpieczni w drodze”, który odbędzie się na obiekcie Automobilklubu 28 lipca (niedziela) od 13.00 do 18.00.

Przed rozpoczęciem festynu, o 11.00, będzie sprawowana Msza św. Autosacrum z poświęceniem pojazdów.

W 2018 r. w ramach „Akcji św. Krzysztof” udało się zebrać prawie 2 mln 800 tys. zł na. Za te pieniądze zakupiono środki transportu dla misjonarzy w 34 krajach świata. Najwięcej zakupiono ich dla Afryki, następnie dla Ameryki Południowej i Azji, 11 wspomoże misjonarzy w innych regionach.

„W ramach tego tygodnia, któremu patronuje św. Krzysztof, opiekun i patron kierowców i podróżnych, MIVA Polska zachęca do szczególnej modlitwy za wszystkich poruszających się po drogach, aby wszyscy docierali szczęśliwie do celu podróży. Przypomina też o odpowiedzialności użytkowników za bezpieczeństwo na drogach i konieczności tworzenia kultury oraz wzajemnego szacunku na drogach” - napisał bp Jerzy Mazur SVD, przewodniczący Komisji Episkopatu Polski ds. Misji w komunikacie na XX Ogólnopolski Tydzień św. Krzysztofa.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama