GN 48/2020 Archiwum

Radom. Inkubatory za elektrośmieci

W radomskiej parafii Matki Odkupiciela na osiedlu Południe II trwa zbiórka zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego. Dochód przeznaczony zostanie na misje.

Parafia Matki Odkupiciela włączyła się w akcję prowadzoną przez Stowarzyszenie Dobrych Inicjatyw "Pro Missio" oraz Green Office Ecologic Sp. z.o.o., która polegała na zbiórce zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego. Dochód przeznaczony zostanie na zakup nowoczesnych inkubatorów do szpitala w Wybrzeżu Kości Słoniowej, który prowadzą siostry orionistki. Posłużą też na wyprawki dla dzieci, które uczęszczają do szkół podstawowych i przedszkola prowadzonych przez siostry pallotynki w Kamerunie.

Elektrośmieci, m.in. zużyty sprzęt AGD, komputery, komórki, telewizory, można zostawiać przed plebanią (ul. Wierzbicka 140) do 1 sierpnia.

- To jest piękna akcja, bo uzyskane z niej pieniądze wspomagają ludzi potrzebujących. Włączamy się w nią od lat - mówi ks. kan. Stanisław Kosowicz, proboszcz parafii Matki Odkupiciela. - Parafianie chętnie włączają się w akcję. Chcą dzielić się dobrem z innymi. Co prawda przynoszą sprzęty, które są już zużyte, im niepotrzebne, może czasem zalegają w piwnicach, ale mają świadomość, że są one dobrze wykorzystane, bo mogą pomóc misjonarzom i osobom, którzy najbardziej potrzebują wsparcia.

Zbiórka elektrośmieci prowadzona jest od kilku lat. Dzięki tej akcji udało się m.in. wybudować studnię w Nigerii, szkołę w Kenii czy żłobek prowadzony przez Siostry Benedyktynki Misjonarki w Ekwadorze. Pieniądze przeznaczone zostały też na dożywianie dzieci w Urugwaju oraz zakup żywności, leków i odzieży dla domu dziecka, schroniska młodzieżowego i poprawczaka dla dziewcząt w Wenezueli.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama