GN 48/2020 Archiwum

Zmarł ks. kan. Adam Łyżwa

Kapłan zmarł w wieku 93 lat i w 66. roku kapłaństwa. Był mieszkańcem Domu Księży Seniorów w Radomiu.

Uroczystości pogrzebowe rozpoczną się Mszą św. we wtorek, 30 lipca 2019 r., o godz. 11.00 w kościele pw. Chrystusa Kapłana w Radomiu (kościół przy seminarium). Śp. ks. Adam Łyżwa zostanie pochowany w grobowcu księży seniorów diecezji radomskiej na cmentarzu komunalnym przy ulicy Ofiar Firleja w Radomiu.

Adam Łyżwa urodził się 7 grudnia 1926 r. w Końskich. W 1948 roku wstąpił do Wyższego Seminarium Duchownego w Sandomierzu. Święcenia kapłańskie przyjął 31 maja 1953 roku. Po święceniach pracował jako wikariusz w parafiach: Iwaniska, Opoczno - św. Bartłomieja, Połaniec, Szczeglice, Radoszyce. Administrował parafią Łękawica. Jako proboszcz duszpasterzował w parafiach: Rudki (obecnie diecezja sandomierska), Sulejów - Podklasztorze, Krasna i Wrzeszczów.

Od roku 1993 mieszkał w Domu Księży Seniorów. Jako emeryt zaangażował się w pomoc katolickim parafiom na Białorusi; zastępował tamtejszych księży, a w Polsce organizował pomoc materialną dla tamtejszych parafii. Do ostatnich dni pomagał duszpastersko w różnych parafiach w okolicach Radomia; najczęściej w Dąbrówce Warszawskiej.

Wieczny odpoczynek racz mu dać, Panie!

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama