Nowy numer 46/2019 Archiwum

Zmarł ks. kan. Adam Łyżwa

Kapłan zmarł w wieku 93 lat i w 66. roku kapłaństwa. Był mieszkańcem Domu Księży Seniorów w Radomiu.

Uroczystości pogrzebowe rozpoczną się Mszą św. we wtorek, 30 lipca 2019 r., o godz. 11.00 w kościele pw. Chrystusa Kapłana w Radomiu (kościół przy seminarium). Śp. ks. Adam Łyżwa zostanie pochowany w grobowcu księży seniorów diecezji radomskiej na cmentarzu komunalnym przy ulicy Ofiar Firleja w Radomiu.

Adam Łyżwa urodził się 7 grudnia 1926 r. w Końskich. W 1948 roku wstąpił do Wyższego Seminarium Duchownego w Sandomierzu. Święcenia kapłańskie przyjął 31 maja 1953 roku. Po święceniach pracował jako wikariusz w parafiach: Iwaniska, Opoczno - św. Bartłomieja, Połaniec, Szczeglice, Radoszyce. Administrował parafią Łękawica. Jako proboszcz duszpasterzował w parafiach: Rudki (obecnie diecezja sandomierska), Sulejów - Podklasztorze, Krasna i Wrzeszczów.

Od roku 1993 mieszkał w Domu Księży Seniorów. Jako emeryt zaangażował się w pomoc katolickim parafiom na Białorusi; zastępował tamtejszych księży, a w Polsce organizował pomoc materialną dla tamtejszych parafii. Do ostatnich dni pomagał duszpastersko w różnych parafiach w okolicach Radomia; najczęściej w Dąbrówce Warszawskiej.

Wieczny odpoczynek racz mu dać, Panie!

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama