GN 48/2020 Archiwum

Starosta radomski wsparł pielgrzymkę na Jasną Górę

Starostwo Powiatowe w Radomiu przekazało kamizelki odblaskowe i lizaki służbom porządkowym, dbającym o bezpieczeństwo pątników udających się na Jasną Górę w 41. Pieszej Pielgrzymce Diecezji Radomskiej.

Waldemar Trelka, starosta radomski, 70 kamizelek odblaskowych i 20 lizaków z herbem Powiatu Radomskiego przekazał na ręce ks. Mirosława Kszczota, dyrektora diecezjalnej pielgrzymki na Jasną Górę. Trafią one do porządkowych dwóch kolumn radomskich, którzy dbają o bezpieczeństwo ruchu podczas przemarszu pątników na Jasną Górę.

- Cieszę się, że możemy się włączyć w pielgrzymkę, fundując kamizelki naszym porządkowym, tym wszystkim, którzy są odpowiedzialni za bezpieczeństwo, za to, aby nic złego na pielgrzymim szlaku się nie wydarzyło - powiedział starosta.

W. Trelka przyznał, że jest mu bliski ruch pielgrzymkowy. Sam wielokrotnie pielgrzymował. - Mam nadzieję, że jeszcze dane mi będzie pójść. Będę starał się odwiedzić pielgrzymów w czasie drogi. Chciałbym, abyśmy co roku - jako powiat radomski - włączali się w przygotowania do pielgrzymki, bo jest to też promocja powiatu radomskiego - zapewnił starosta.

Staroście i zarządowi powiatu podziękował ks. M. Kszczot. - Dziękuję za pozytywną odpowiedź na naszą prośbę o zabezpieczenie bezpieczeństwa naszych pielgrzymów, którzy wyruszają z Radomia 6 sierpnia. Ważne jest oznakowanie tych, którzy kierują ruchem nie tyle dla nas, pielgrzymów, tylko dla tych, którzy korzystają z dróg. To na pewno zwiększy bezpieczeństwo. Dzięki temu, że wiele osób jako wolontariusze włącza się w służbę porządkową, to ruch na drodze będzie sprawniejszy, mniej uciążliwy dla kierowców. Dziękuję za współpracę na tym polu. Oczywiście zabieramy wszystkie intencje tak ważne dla powiatu na nasz pątniczy szlak. Będziemy się starali w taki sposób odwdzięczyć za tę współpracę - mówi kierownik pielgrzymki.

Pielgrzymka radomska jest jedną z najliczniejszych w Polsce. Co roku uczestniczy w niej ponad 6 tys. osób. - Te nasze kolumny radomskie dzięki zaangażowaniu i współpracy tak wielu instytucji i osób z roku na rok nie maleją. W ubiegłorocznej pielgrzymce uczestniczyło więcej osób z powiatu radomskiego niż w dwa lata temu. Liczymy, że dzięki takim pozytywnym gestom i w tym roku wiele osób skorzysta z takiej formy rekolekcji w drodze. Mam nadzieję, że ten czas umocni ich relacje z Bogiem i innymi ludźmi - zaznacza ks. Kszczot.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama