Nowy numer 48/2020 Archiwum

Ekspiacja na Przeprośnej Górce

W tym roku nie będzie Mszy św. w Mstowie. Będzie natomiast wspólne nabożeństwo pokutne przed wejściem przed oblicze Czarnej Madonny.

Trwają ostatnie przygotowania do 41. Pieszej Pielgrzymki Diecezji Radomskiej. W tym roku w programie nastąpi ważna zmiana. Wszyscy są zaproszeni na Przeprośną Górkę, na nabożeństwo pokutne i wspólny wymarsz stamtąd do Częstochowy. – Od lat ostatniego dnia, już po wejściu na Jasną Górę, sprawowana jest wieczorem Msza św. dla uczestników pielgrzymki z naszej diecezji. Już od jakiegoś czasu dostrzegaliśmy potrzebę czytelnego znaku, nabożeństwa, które scalałoby wszystkich. Pomyśleliśmy, że dobrze będzie, jeśli ostatniego dnia wszyscy spotkają się na takiej modlitwie. Doskonałym miejscem jest Przeprośna Górka, skąd widać już jasnogórską wieżę i gdzie pątnicy zawsze się przepraszają – wyjaśnia ks. prał. Albert Warso, ojciec duchowny pielgrzymki.

– Zawsze ostatniego dnia dołączają do wędrujących pątników goście. W tym roku zapraszamy biegnących, jadących na rowerach i tych, którzy dojadą samochodami i autokarami, nie do Mstowa, ale na Przeprośną Górkę. Kolumny naszej pieszej pielgrzymki dotrą tam ok. godz. 11. Tam będzie posiłek, a w samo południe przy sanktuarium św. o. Pio – nabożeństwo pokutne. To będzie również ekspiacja za akty profanacji wizerunku Matki Najświętszej, za znieważanie wiary, Kościoła, tego, co dla nas święte – mówi ks. Mirosław Kszczot, dyrektor pielgrzymki.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama