Nowy numer 47/2019 Archiwum

Piesza pielgrzymka z Radomia do Jarosławic

W uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny 15 sierpnia już po raz 6. odbędzie się piesza pielgrzymka z Radomia do sanktuarium Matki Bożej Jarosławickiej i ośrodka kultu św. Ojca Pio w Jarosławicach.

Kościół w Jarosławicach ustanowił sanktuarium bp Jan Kanty Lorek w 1963 roku. W świątyni znajduje się łaskami słynący obraz Ukoronowania Matki Bożej.

Pielgrzymka wyruszy o godz. 5.45 sprzed kościoła Bożego Macierzyństwa NMP w Radomiu przy ul. gen. Franciszka Kleeberga 5 na Koziej Górze. Trasa będzie wiodła przez Wacyn, Bielichę, Cerekiew, Zatopolice, Golędzin, Jaszowice i Kolonię Jaszowice.

Na miejscu będzie można skorzystać z sakramentu pokuty. O godz. 12 zostanie odprawiona Msza św.

Organizatorzy zapraszają wszystkich chętnych do wyruszenia na pielgrzymi szlak: - Do przejścia jest 18 km, podczas których będziemy modlić się we wszystkich intencjach osób uczestniczących. Nie zabraknie śpiewu, muzyki, informacji o historii i teraźniejszości miejsca, do którego idziemy. Mamy własne śpiewniki wypożyczane na czas pielgrzymki, pamiątkowe znaczki. Są przewidziane 3 odpoczynki.

Zapisy i wszelkie informacje pod numerem telefonu: 502 213 015 oraz w dniu wyjścia pielgrzymki od godz. 5.

Pielgrzymka jest bezpłatna.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama