Nowy numer 33/2019 Archiwum

Oazowicze z diecezji radomskiej pozdrawiają z gór

W Bańskiej Wyżnej młodzież przeżywa rekolekcje II stopnia Oazy Nowego Życia.

Z wysokości 900 m n.p.m., z północnego zbocza Gubałówki, gdzie leży Bańska Wyżna, pozdrawiają oazowicze, którzy przeżywają tam rekolekcje II stopnia Oazy Nowego Życia.

Ksiądz Michał Podsiadły, moderator oazy w górach, mówi, że tematem rekolekcji jest wyjście z naszych niewoli do wolności. - Treść rozważań opiera się na Księdze Wyjścia. Razem z 51 uczestnikami i 12 osobami diakonii wychowawczej, na czele z s. Agnieszką Szczęsną i dk. Karolem Dobrasiewiczem, szukamy Pana Jezusa, który chce nas wyprowadzić z naszych "Egiptów", symbolu zniewoleń. Szczególnym momentem naszych rekolekcji była noc, gdy symbolicznie dokonaliśmy naszego exodusu (wyjścia) i o świcie celebrowaliśmy Eucharystię. Udało się nam także być w Tatrach. Zdobyliśmy między innymi Giewont, Kopę Kondracką i Przełęcz Karb - mówi ks. Podsiadły.

- Oaza to wspólnota ludzi młodych, którzy podążają za głosem Bożej miłości. Jedną z takich wspólnot jest Oaza Nowego Życia II stopnia z naszej radomskiej diecezji, która przeżywa swoje rekolekcje w malowniczej Bańskiej Wyżnej. Czas rekolekcji poświęcamy refleksji o szeroko pojętej niewoli, z jakiej wyzwala Chrystus. Oazowe hasło tego roku to: “Wolni i wyzwalający”, a podstawą rozważań jest biblijna Księga Wyjścia. To z niej wynika "exodus", czyli wyjście. On jest podstawą rozważań modlitewnych rekolektantów. Ten piękny i błogosławiony czas z ufnością młodzież poświęca również Maryi Niepokalanej, która jest wzorem człowieka wolnego. Oddajemy się Jej w niewolę miłości. Za ten dobry czas odkrywania tego, że Bóg jest, chwała Panu! - mówi diakon Karol.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Polecamy

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL