GN 42/2019 Archiwum

Koncert w radomskiej farze

Dedykowany będzie dwójce radomian: Wandzie Malczewskiej i Jackowi Malczewskiemu.

Ona, kandydatka na ołtarze, była ciotką malarza Jacka. On, artysta malarz, którego 165. rocznica urodzin i 90. rocznica śmierci przypadają w tym roku.

W kościele św. Jana 4 sierpnia o godz. 17 rozpocznie się koncert, podczas którego wystąpią: Robert Grudzień - organy i Halina Sowińska - sopran. Komentarz - Kamila Wrzesińska.

Warto przypomnieć, że Jacek Malczewski został ochrzczony w radomskiej farze i w księgach parafialnych zachował się zapis o tym fakcie, a malarz ma tutaj także pamiątkową tablicę.

Wanda Malczewska urodziła się w 1822 roku w Radomiu i tu spędziła pierwsze 24 lata życia. Była świecką mistyczką, czynną na polu społeczno-charytatywnym. Jest uważana  ze prekursorkę pracy świeckich katechetów i pracownic charytatywnych.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama