Nowy numer 49/2020 Archiwum

Rekolekcje z o. Johnem Bashoborą

Jednodniowe rekolekcje odbędą się 15 sierpnia w hali Zespołu Szkół Ekonomicznych w Radomiu.

Przyświecać im będzie hasło "Strumienie wody żywej…". Wydarzenie organizuje Fundacja Płomień Eucharystyczny z Jedlni koło Pionek.

- Rekolekcje są skierowane przede wszystkim do osób zainteresowanych pogłębieniem swojej wiary, ale również tych, którzy poszukują obecności Boga w swoim życiu. Hasłem spotkania jest werset z Ewangelii według świętego Jana "Strumienie wody żywej popłyną z jego wnętrza" (J 7,38). W programie wydarzenia jest Msza św., Adoracja Najświętszego Sakramentu oraz konferencje i modlitwy, prowadzone przez znanego kapłana z Ugandy – informują organizatorzy.

Udział w rekolekcjach jest również formą wsparcia dla budowanej przez Fundację jedynej w diecezji radomskiej Kaplicy Wieczystej Adoracji imienia świętego Jana Pawła II. Powstaje ona w miejscowości Jedlnia Kolonia koło Pionek, tuż przy Puszczy Kozienickiej. Będzie to miejsce całodobowej adoracji Pana Jezusa, do którego będzie mógł przyjść każdy zainteresowany. Oprócz tego będzie tam udzielane poradnictwo duchowe dla rodzin i osób w kryzysie. Obecnie zbierane są fundusze na kolejne prace wykończeniowe.

Więcej na temat rekolekcji na stronie www.eucharystycznyplomien.pl.

O. John Bashobora głosił już rekolekcje w diecezji radomskiej, między innymi w Skarżysku-Kamiennej, Pionkach i Jedlni, a w Radomiu był ostatnio 8 marca 2017 roku. Kapłan ma 72 lata, pochodzi z Ugandy w Afryce. Święcenia kapłańskie przyjął w 1972 roku, a następnie został skierowany na studia do Rzymu, gdzie uzyskał doktorat z teologii duchowości. Tam przyłączył się do wspólnoty Odnowy Charyzmatycznej. Po powrocie do Ugandy, widząc wiele osieroconych dzieci, żyjących na ulicach, założył pierwszy sierociniec. Potem zaczął budować dla nich domy i szkoły. Obecnie wraz ze współpracownikami opiekuje się tysiącami sierot w całej Ugandzie.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama