Nowy numer 48/2020 Archiwum

Stypendyści FDNT wrócili z letnich obozów

Niemal 50 osób z diecezji radomskiej wzięło udział w dwóch wakacyjnych obozach, organizowanych przez Fundację "Dzieło Nowego Tysiąclecia".

Fundacja zorganizowała dwa obozy: dla studentów - w diecezji legnickiej, dla uczniów szkół podstawowych i średnich - w Toruniu. Stypendyści mieli czas na formację oraz poznawanie nowych miejsc i ich historii. Odwiedzali parafie, gdzie "obstawiali" liturgicznie Msze św., dawali świadectwo i dziękowali za zbiórki na rzecz fundacji.

- Usłyszałem wiele świadectw, że ci młodzi są wspaniali, ambitni, zdolni, pozytywnie nastawieni, a dzieło ma sens - mówi ks. Dariusz Kowalczyk, kapłan diecezji radomskiej, przewodniczący Zarządu FDNT.

W kościele św. Józefa u ojców redemptorystów w Toruniu odbyła się Msza św. prymicyjna, którą celebrowali dwaj neoprezbiterzy z diecezji radomskiej - Rafał Mierzejewski i Tomasz Rokita.

Fundacja organizuje letnie obozy, by jej podopieczni mogli się lepiej poznać. - Dzięki nim nawiązują się między nimi więzi. Od kiedy jestem w fundacji, nie zdarzyło mi się, żeby ktoś jako moment dołączenia do nas podał datę pierwszego przelewu na konto. Wszyscy mówią, że są od pierwszego obozu, na który pojechali. Oni wiedzą, że pierwszy obóz jest dla nich chrztem, być może bierzmowaniem fundacyjnym. Początkowo wymyślają różne historie, żeby tu nie przyjechać, bo nikogo nie znają, boją się tego, że nikt się do nich nie będzie odzywał. Po kilku dniach są szczęśliwi - mówi ks. Kowalczyk.

Obecnie pod opieką fundacji jest ok. 60 uczniów z diecezji radomskiej. O stypendia mogą ubiegać się młodzi z miejscowości do 20 tys. mieszkańców, którzy w VII klasie mają średnią ocen minimum 4,8 albo duże osiągnięcia w jakiejś dziedzinie. Dochód na jednego członka rodziny nie może przekraczać 1575 zł.

Wszelkie informacje można uzyskać drogą mejlową: dariusz.kowalczyk@dzielo.pl.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama