Nowy numer 33/2019 Archiwum

Stypendyści FDNT wrócili z letnich obozów

Niemal 50 osób z diecezji radomskiej wzięło udział w dwóch wakacyjnych obozach, organizowanych przez Fundację "Dzieło Nowego Tysiąclecia".

Fundacja zorganizowała dwa obozy: dla studentów - w diecezji legnickiej, dla uczniów szkół podstawowych i średnich - w Toruniu. Stypendyści mieli czas na formację oraz poznawanie nowych miejsc i ich historii. Odwiedzali parafie, gdzie "obstawiali" liturgicznie Msze św., dawali świadectwo i dziękowali za zbiórki na rzecz fundacji.

- Usłyszałem wiele świadectw, że ci młodzi są wspaniali, ambitni, zdolni, pozytywnie nastawieni, a dzieło ma sens - mówi ks. Dariusz Kowalczyk, kapłan diecezji radomskiej, przewodniczący Zarządu FDNT.

W kościele św. Józefa u ojców redemptorystów w Toruniu odbyła się Msza św. prymicyjna, którą celebrowali dwaj neoprezbiterzy z diecezji radomskiej - Rafał Mierzejewski i Tomasz Rokita.

Fundacja organizuje letnie obozy, by jej podopieczni mogli się lepiej poznać. - Dzięki nim nawiązują się między nimi więzi. Od kiedy jestem w fundacji, nie zdarzyło mi się, żeby ktoś jako moment dołączenia do nas podał datę pierwszego przelewu na konto. Wszyscy mówią, że są od pierwszego obozu, na który pojechali. Oni wiedzą, że pierwszy obóz jest dla nich chrztem, być może bierzmowaniem fundacyjnym. Początkowo wymyślają różne historie, żeby tu nie przyjechać, bo nikogo nie znają, boją się tego, że nikt się do nich nie będzie odzywał. Po kilku dniach są szczęśliwi - mówi ks. Kowalczyk.

Obecnie pod opieką fundacji jest ok. 60 uczniów z diecezji radomskiej. O stypendia mogą ubiegać się młodzi z miejscowości do 20 tys. mieszkańców, którzy w VII klasie mają średnią ocen minimum 4,8 albo duże osiągnięcia w jakiejś dziedzinie. Dochód na jednego członka rodziny nie może przekraczać 1575 zł.

Wszelkie informacje można uzyskać drogą mejlową: dariusz.kowalczyk@dzielo.pl.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Polecamy

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL