Nowy numer 46/2019 Archiwum

Modlitwa za kapłanów i arcybiskupa

Kilka tysięcy pielgrzymów diecezji radomskiej idących na Jasną Górę Koronkę do Bożego Miłosierdzia odmówiło w intencji abp. Marka Jędraszewskiego, łącząc się z obecnymi pod krakowską kurią na wiecu i modlitwie poparcia.

Ks. Mirosław Kszczot, dyrektor radomskiej pielgrzymki, poinformował na antenie Radia Plus Radom, że inicjatywa zrodziła się w czwartek, kiedy na pątniczym szlaku modlono się w intencji kapłanów.

- Wiele osób miało pragnienie, by duchowo połączyć się z wiernymi w Krakowie, którzy zebrali się dzisiaj pod Oknem Papieskim. My też chcemy pamiętać o arcybiskupie, by w miłosierdziu znaleźć pokój. Bóg nie chce, abyśmy byli przeciwko sobie. Nikogo nie atakujemy, ale bronimy człowieka przed wrogimi ideologiami - powiedział.

Zdaniem ks. prał. Jerzego Karbownika, kierownika skarżyskiej kolumny, wypowiedź arcybiskupa nie była atakiem na człowieka, ale krytyką ideologii i obroną wartości. - Wszyscy widzieli jak parodiowana jest Msza św. i mamy z tego powodu milczeć? Bogu dzięki, że są ludzie, którzy mają odwagę powiedzieć "nie" dla tego typu zachowań. To nie atak na człowieka, ale obrona wartości, które są nam bliskie - powiedział.

- Agresji mówimy "nie". Do tego trzeba podchodzić z miłością, ale z drugiej strony trzeba być stanowczym w wyzwaniu swojej wiary - mówili na antenie radomskiego Plusa pątnicy.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama