Nowy numer 2/2021 Archiwum

Air Show w Radomiu

Ministerstwo Obrony Narodowej zadecydowało, że Międzynarodowe Pokazy Lotnicze odbędą się w ostatni weekend sierpnia w 2021 roku.

Ponieważ ostatnie pokazy miały miejsce w sierpniu ubiegłego roku, a impreza jest organizowana praktycznie co dwa lata, powinna się więc znów odbyć w przyszłym roku. Jednak ponieważ trwa budowa lotniska cywilnego w Radomiu, termin trzeba było przesunąć. Ministerstwo Obrony Narodowej podjęło decyzję o organizacji Międzynarodowych Pokazów Lotniczych "Air Show" w Radomiu w 2021 roku.

- To będzie ostatni weekend sierpnia - mówi Wojciech Skurkiewicz, sekretarz stanu w Ministerstwie Obrony Narodowej. - Air Show nie odbędzie się w 2020 r., ponieważ nie mamy stuprocentowej gwarancji, że w ostatni sierpniowy weekend pokazy mogłyby się odbywać swobodnie. Na radomskim lotnisku będą prowadzone prace inwestycyjne i jakiekolwiek ich przesunięcie mogłoby uniemożliwić pokazy - wyjaśnia.

Członek rządu wyjaśnia również, czy działalność lotniczego portu cywilnego nie ograniczy pokazów. - Jest wstępna propozycja, by pokazy lotnicze odbyły się w dwóch blokach, przedpołudniowym i popołudniowym. Podczas kilkugodzinnej przerwy odbyłyby się loty rejsowe z lotniska cywilnego, a w tym czasie uczestnicy Air Show mogliby zwiedzać wystawę statyczną - wyjaśnia wiceminister Skurkiewicz.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama