Nowy numer 43/2020 Archiwum

W Radomiu ruszają 95. Mistrzostwa Polski w Lekkiej Atletyce

Na trzydniową imprezę, która odbędzie się na stadionie MOSiR-u, zaprasza Polski Związek Lekkiej Atletyki oraz władze miasta Radomia.

O medale w 21 konkurencjach powalczy około 600 zawodników. Zdaniem Mateusza Tyczyńskiego, dyrektora zawodów, to największa impreza sportowa w historii miasta. - Chcemy, żeby to było prawdziwe święto i żeby wszyscy dowiedzieli się o tej imprezie - mówi M. Tyczyński. - Kilka tygodni temu, kiedy zapowiadaliśmy te mistrzostwa, deklarowałem, że będziemy perfekcyjnie przygotowani do ich organizacji. Dziś, w przededniu tego wielkiego wydarzenia, mogę powiedzieć, że zdaliśmy egzamin. Jesteśmy dumni, że będziemy mogli gościć prawdziwe gwiazdy lekkiej atletyki, medalistów igrzysk olimpijskich, mistrzostw świata i Europy. Cieszę się też z udziału szerokiej radomskiej reprezentacji. Nasze miasto będzie reprezentowało 21 zawodników i zawodniczek. Ta impreza bez wątpienia pokaże, że radomianie kochają lekkoatletykę - zapewnia Radosław Witkowski, prezydent Radomia.

Wśród zawodników wystąpi radomianka Martyna Kotwiła, złota medalistka Mistrzostw Polski Seniorów i brązowa medalistka Mistrzostw Świata Juniorów w biegu na 200 metrów. - Cieszę się, że będę mogła reprezentować Radom na własnym podwórku. Jako obrończyni tytułu będę starała się reprezentować Radom, jak najlepiej będę mogła. Dam z siebie wszystko - zapewnia sprinterka.

Tomasz Majewski, wiceprezes Polskiego Związku Lekkiej Atletyki, czeka w Radomiu na świetne pojedynki zawodników. - Część powalczy jeszcze o przepustki do Doha, część walczy o prymat w Polsce. Ten złoty medal może być tylko jeden, a czasami kandydatów jest kilku. W części konkurencji będzie walka do ostatniego momentu - mówi T. Majewski

Warto tutaj przypomnieć, że w Doha w Katarze odbędą się tegoroczne mistrzostwa świata. Mimo że sierpień jest standardowym miesiącem tych zmagań, to w Katarze panują temperatury powyżej 40 stopni Celsjusza. Jesienią nie przekraczają 30. To dlatego rywalizacja lekkoatletów z całego świata rozpocznie się w Doha 28 września i potrwa do 6 października.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama