Nowy numer 47/2019 Archiwum

Święto Chleba w Muzeum Wsi Radomskiej

Radomski skansen zaprasza w najbliższą niedzielę 1 września od godz. 10 do 19 na organizowane już po raz 21. Święto Chleba.

Święto Chleba to jedna ze sztandarowych imprez Muzeum Wsi Radomskiej. Jest to wyjątkowe spotkanie z tradycją, kunsztem piekarniczym,  twórcami ludowymi i muzyką.

Od lat uczestniczą w nim nie tylko mieszkańcy regionu radomskiego, ale również goście z innych województw, a nawet krajów.

Obchody Święta Chleba rozpocznie Msza św. Będą koncerty, pokazy prac polowych i potańcówka "Pod dębem". Na terenie skansenu będzie miała miejsce wystawa stoisk piekarniczych oraz prezentacja pieczywa z radomskich piekarni.

Program XXI Święta Chleba:

10.00 - Msza św. za piekarzy i rolników,

13.00 - występ Łemkowskiego Zespołu Pieśni i Tańca "Kyczera",

14.20 - rozstrzygniecie konkursu na tradycyjny wieniec dożynkowy,

16.00 - koncert zespołu Pod strzechą,

17.30 - koncert zespołu Hora.

Ponadto organizatorzy zaplanowali pokazy prac polowych, pokazy twórców i rzemieślników ludowych, animacje, zabawy, konkursy dla dzieci, stoiska kulinarne kół gospodyń wiejskich i zespołów obrzędowych.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama