Nowy numer 48/2020 Archiwum

Festyn archeologiczny w Radomiu

Impreza pt. "Niedziela z archeologią. Radom Piastów i Jagiellonów" odbędzie się w Muzeum im. Jacka Malczewskiego (Rynek 11) i w Kamienicy Starościńskiej (ul. Grodzka 8).

Na gości festynu organizatorzy czekają 1 września od 12.00 do 18.00.

- W Kamienicy Starościńskiej zobaczymy ekspozycję o dawnym zamku oraz prezentację ozdobnych kafli piecowych z miasta Kazimierzowskiego, a na dziedzińcu muzeum będziemy mogli zapoznać się obyczajami i życiem codziennym mieszkańców starego Radomia, które będą prezentować rekonstruktorzy historyczni ze Stowarzyszenia "Drużyna Grodu Piotrówka". O 16.00 nastąpi rozstrzygnięcie drugiej edycji konkursu "Archeo-Navigator" - zapowiada Ilona Pulnar-Ferdjani, kierownik Działu Naukowo-Oświatowego muzeum.

- Będą działania związane z historią Piastów, czyli wszystko to, co działo się z początkami Radomia - wystawa "Skarby i tajemnice Piotrówki", Drużyna Grodu Piotrówka zrekonstruuje różne etapy życia. O 12.00 odbędzie się wykład dr. hab. Rafała Zapłaty (UKSW Warszawa) o innowacyjnych technologiach w archeologii. O 14.00 i 17.00 będzie kuratorskie zwiedzanie wystawy "Skarby i tajemnice Piotrówki", które poprowadzi Małgorzata Cieślak-Kopyt z Działu Archeologii Muzeum im. Malczewskiego - wylicza Katarzyna Solarska z Działu Archeologii muzeum.

Imprezie towarzyszyć będą warsztaty, głównie z myślą o najmłodszych - "Zwierzaki cudaki", warsztaty tkactwa oraz " Zostań młodym archeologiem".

Razem z Muzeum im. J. Malczewskiego festyn organizują: Rewitalizacja Sp. z o.o., Mazowiecki Wojewódzki Konserwator Zabytków, Zespół Naukowy do Badań Dziejów Radomia i Stowarzyszenie Przyjaciół Radomskiej Fary.

Wstęp na niedzielny festyn do muzeum - 1 zł.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama