GN 46/2019 Archiwum

Bp Piotr Turzyński: Nie chodzi o chodzącą Wikipedię

Zdaniem sufragana radomskiego, który jest delegatem KEP ds. Duszpasterstwa Nauczycieli, dobro rodziny i szkoły powinno być troską nas wszystkich.

Bp Turzyński był gościem Radia Plus Radom. Z racji rozpoczynającego się roku szkolnego mówił, że młode pokolenie powinno być otaczane miłością i troską.

- Wszystkim ludziom dobrej woli powinno zależeć, aby to następne pokolenie weszło w życie w sposób możliwie jak najlepszy, by było właściwe i dobrze wychowane tak, aby podejmować odpowiedzialność za siebie, świat, bliskich, ojczyznę i Kościół. I to jest właśnie misja nauczycieli i szkoły - podkreślał. Dodał, że każdy człowiek to wielki dar i bogactwo talentów, a zadaniem szkoły jest odkrywanie i pokazywanie tego bogactwa.

- Zadaniem szkoły jest pozwolenie małemu człowiekowi uwierzyć w siebie i rozwinąć skrzydła, aby umiał wchodzić w relację z innymi - powiedział radomski biskup pomocniczy. Zwrócił przy tym uwagę, że dziś trzeba podkreślać wychowawczą rolę szkoły: - Tu nie chodzi o uformowanie chodzącej Wikipedii, ale uformowanie człowieka mądrego i kreatywnego, zdolnego do odpowiedzialności i poświęcenia dla innych. Ta misja szkoły jest wypełniania przez wielu wspaniałych nauczycieli i pedagogów, którzy służą z wielkim oddaniem i sercem - mówił rozmówca rozgłośni.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama