Nowy numer 31/2020 Archiwum

Dostojeństwo i gościnność

Sołectwa gminy Drzewica przygotowały na świętowanie nie tylko wieńce, ale również chałupy.

W nich panie, ale także panowie przygotowali poczęstunek z tego, co dały tegoroczne prace w gospodarstwach. – Pierogi, kluseczki, pyszny smalczyk, ciasta, różne warzywa i coś do popicia – wylicza jedna z uczestniczek dożynek, która na świętowanie przyjechała z Drzewicy. – Po raz 16. świętujemy dożynki gminy Drzewica.

- W tym roku jesteśmy w Radzicach Dużych. Jestem bardzo wdzięczny sołectwom za przygotowanie wieńców i chałup. Wieńce podkreśliły dostojeństwo naszej uroczystości, a chałupy naszą gościnność – mówi Janusz Reszelewski, burmistrz Drzewicy.

Zdaniem włodarza miasta i gminy obecność wszystkich sołectw to znak wspólnoty mieszkańców. – Aura dopisała. Jest bardzo ciepło i słonecznie, dzięki czemu jest także bardzo dużo gości. A program imprezy mamy bogaty. Rozpoczęliśmy Mszą św. w miejscowym kościele z poświęceniem wieńców. Potem korowód dożynkowy przeszedł na stadion. Tu przeprowadziliśmy tradycyjny ceremoniał dożynkowy, a po nim rozpoczęła się część artystyczna, podczas której jako pierwsi wystąpili lokalni artyści, a gwiazdą wieczoru był zespół Tulia – opowiada J. Reszelewski.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama