Nowy numer 46/2019 Archiwum

Radomski kapłan w kurii Ordynariatu Polowego

Ks. Dariusz Konieczny został wicekanclerzem Polowej Kurii Biskupiej.

Z końcem sierpnia, po 11 latach, ks. Konieczny zakończył pracę jako Kierownik Biura Sekretariatu Konferencji Episkopatu Polski w Warszawie. Podczas Mszy św. bp Artur Miziński, sekretarz generalny KEP, podziękował mu za pracę, rzetelność i kompetencję.

Ks. Dariusz Konieczny urodził się w Przedborzu. Pochodzi z parafii św. Mikołaja w Końskich. Święcenia kapłańskie przyjął 15 czerwca 1996 roku. Pracował jako wikariusz w radomskiej parafii pw. MB Częstochowskiej. Na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim Jana Pawła II odbył specjalistyczne studia prawnicze, uwieńczone doktoratem. W Wyższym Seminarium Duchownym w Radomiu jest wykładowcą prawa kanonicznego. W latach 2008-2019 pracował w Sekretariacie Konferencji Episkopatu Polski, a przez 9 lat pełnił funkcję Kierownika Biura. Współpracował z trzema Sekretarzami Generalnymi KEP: abp. Stanisławem Budzikiem, abp. Wojciechem Polakiem i bp. Arturem Mizińskim.

Wciąż pozostając kapłanem diecezji radomskiej, ks. Konieczny podjął pracę wicekanclerza Polowej Kurii Biskupiej.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama