Nowy numer 04/2020 Archiwum

Pielgrzymka z Jastrzębi do Włoch

Pielgrzymi nawiedzili m.in. Wenecję, Padwę, Rzym, Monte Cassino, Asyż.

Z Jastrzębi do Włoch, w ostatnich dniach sierpnia, autokarem pielgrzymowało 51 osób. Duchową opiekę nad grupą sprawowali: ks. Adrian Kwieciński, wikariusz parafii pw. św. Łukasza w Drzewicy, i o. Michał Czyżewski, paulin posługujący w parafii Bożego Ciała w Buffalo (USA). Przed podróżą pielgrzymów pobłogosławił ks. Grzegorz Stańczak, proboszcz parafii pw. Zwiastowania Najświętszej Maryi Panny w Jastrzębi.

Pielgrzymi nawiedzili m.in. Wenecję, Padwę, Rzym, Monte Cassino, Asyż.

Największym duchowym przeżyciem dla pielgrzymów była środowa audiencja generalna z papieżem Franciszkiem na placu św. Piotra. - Wraz z pielgrzymami z całego świata, w promieniach słońca, uczestnicy wysłuchali katechezy następcy św. Piotra i przyjęli papieskie błogosławieństwo. Modlitwa przy grobie św. Jana Pawła II była również długo oczekiwanym momentem pielgrzymki, podczas której wszyscy mogliśmy ofiarować świętemu z Wadowic intencje swoje i swoich najbliższych - mówi o. Michał.

Pielgrzymi każdego dnia uczestniczyli w Mszy św., wspólnie odmawiali modlitwę różańcową i Koronkę do Bożego Miłosierdzia. - Ten pobyt we Włoszech pozostanie dla nas niezapomnianym przeżyciem - zapewnia o. Michał.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama