Nowy numer 04/2020 Archiwum

Nordic walking nad zalewem na radomskich Borkach

– Trzeba ruszać się zamiast narzekać – mówi o seniorach Barbara Pokorska.

W ramach projektów „Caritas Seniorom – Seniorzy Caritas” oraz „Na codzienne zakupy” zaproszono seniorów na nordic walking, czyli spacer z kijkami.

– Jesteśmy nad zalewem na Borkach. Mamy tu przedstawicieli trzech Parafialnych Zespołów Caritas. Są wśród nas wolontariusze – opiekunowie, jak i nasi podopieczni. Zaraz wyruszymy na spacer z kijkami. Spotykaliśmy się już z seniorami w różnych parafiach i trochę działań tego typu mamy już zrealizowanych. Chcemy pokazać seniorom, że oni też coś mogą zrobić. Ważne, żeby wyszli z domów, aktywizowali się, żeby coś z siebie dawali – mówi Anna Lis, sekretarz radomskiej Caritas, koordynator projektów dla seniorów.

Wolontariuszka Barbara Głowacka z Parafialnego Zespołu Caritas przy radomskiej parafii pw. NSJ po raz pierwszy wyruszyła na spacer z kijkami. – Liczę na poprawę kondycji fizycznej i mam nadzieję, że jeszcze pójdziemy na kolejne spacery – mówi.

– Chcę prowadzić zdrowy tryb życia i chcę być sprawniejsza. Ważne też, że robi się coś w grupie i jest się z osobami, z którymi się współpracuje, a także że czas można spożytkować dla swojego zdrowia – ruszać się zamiast narzekać – zapewnia B. Pokorska, prezes Parafialnego Zespołu Caritas z parafii pw. św. Teresy na radomskich Borkach.

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama