Nowy numer 32/2020 Archiwum

Już w sobotę Apel Młodych

To będzie dziewiąte spotkanie. W tym roku przyświeca mu hasło: "Jezus żyje!".

Odbędzie się na ul. Żeromskiego obok Urzędu Miasta w Radomiu. Organizatorem jest Duszpasterstwo Młodzieży i Rada Młodzieżowa Diecezji Radomskiej.

Gościem specjalnym będzie Jasiek Mela. Porażony prądem, w wieku 13 lat przeszedł amputację ręki i nogi. Porusza się dzięki protezie podudzia. Mimo to  postanowił osiągać szczyty. Dosłownie. Z podróżnikiem Markiem Kamińskim zdobył oba bieguny Ziemi. Uczestniczył także w wyprawach na Kilimandżaro, Elbrus, El Kapitan. Przebiegł New York City Marathon. Jasiek  pomaga również innym.

- Jak zawsze zapewniamy czas na modlitwę, świadectwo i wspaniały koncert "Nieziemskie granie", czyli stałe punkty apeli, które dobrze są odbierane przez młodych. Punktem kulminacyjnym będzie adoracja Najświętszego Sakramentu i uwielbienie, które poprowadzi zespół księży "Jak Najbardziej". Jak co roku przygotowana będzie tzw. strefa modlitwy w muszli amfiteatru (w parku T. Kościuszki). Tam także okazja do spowiedzi. Tegoroczny Apel Młodych ma być również podziękowaniem dobremu Bogu za Światowe Dni Młodzieży, które odbyły się w Panamie. Nie zabraknie zatem wspomnień z tego wydarzenia - informują organizatorzy.

Program:

17.00 - Koncert "Prosto z mostu"

18.00 - Apel Młodych

- Koncert zespołu "Nieziemskiego grania"

-  Wspomnienia z Panamy

- Konferencja: Jasiek Mela

- Adoracja

- Uwielbienie z zespołem księży "Jak Najbardziej".

Próby odbywają się w gościnnym Megafon Studio.   Próby odbywają się w gościnnym Megafon Studio.
ks. Zbigniew Niemirski /Foto Gość
« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama