Nowy numer 47/2019 Archiwum

Bp Tomasik: Krzyż nie chce dzielić

- Pozioma belka krzyża pokazuje, że ludzie zjednoczeni z Panem Bogiem są sobie bliżsi - mówi ordynariusz radomski.

W "Kwadransie dla Pasterza", cotygodniowej audycji Radia Plus Radom, bp Henryk Tomasik odniósł się do święta Podwyższenia Krzyża Świętego i treści modlitewnej akcji Polska pod Krzyżem:

- Krzyż jest znakiem zbawienia, znakiem Chrystusa. Jest znakiem nadziei, jest także drogowskazem. Ale krzyż jest także dla nas lekcją ofiary. Prawdziwa wiara wyraża się przez ofiarę. Św. Franciszek Salezy jest autorem takiego bardzo ciekawego porównania: Miarą miłości jest miłość bez miary. Taką miłość bez miary objawia Chrystus w tajemnicy krzyża, a teraz czeka na naszą wdzięczność. W święto Podwyższenia Krzyża Świętego złożymy nasze dziękczynienie, nasze wyznanie wiary i dołączymy wielką modlitwę w intencji naszej ojczyzny, abyśmy byli wierni Chrystusowi - powiedział biskup Tomasik oraz przypomniał fakt powszechnej obecności krzyża. - Ten krzyż jest obecny na naszych drogach, jest obecny w naszych domach, jest obecny w miejscach publicznych. Ten krzyż przypomina osobę Jezusa Chrystusa. On nie chce dzielić. On chce zwrócić naszą uwagę na Niego. Krzyż ma bardzo ciekawą symbolikę: Ta pionowa belka przypomina o tym, że przez Chrystusa przyszła do nas Boża prawda i Boża łaska. Przez Chrystusa my kierujemy nasze serca do nieba. Przez Chrystusa dokonuje się nasze zbawienie. Belka pozioma przypomina coś bardzo ważnego. Ludzie zjednoczeni z Panem Bogiem są sobie bliżsi, tworzą prawdziwą wspólnotę.  Krzyż jednoczy, krzyż jest drogowskazem.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama