Nowy numer 32/2020 Archiwum

To miejsce sprzyja kontemplacji

Kolejny raz Mszy św. przewodniczył abp Wacław Depo, metropolita częstochowski.

Eucharystia sprawowana była przy kaplicy Matki Bożej Pięknej Miłości w Opocznie. Zmarły w 2016 roku abp Zygmunt Zimowski był inicjatorem jej budowy. Fundatorami kaplicy i organizatorami corocznej Mszy św. w tym miejscu są Bogusława i Stanisław Tępińscy.

– Bardzo się cieszę, że w tej Mszy św. tak licznie biorą udział mieszkańcy Opoczna, że jest abp Wacław Depo i bp Henryk Tomasik oraz grono kapłanów. Dziękuję z całego serca Panu Bogu, że dał mi z małżonką możliwość organizowania tych spotkań i że możemy modlić się za naszego drogiego śp. abp. Zygmunta Zimowskiego. Bardzo często przy naszej kaplicy spotykam modlących się ludzi. To miejsce nieco na uboczu, spokojne, sprzyjające kontemplacji – mówił wzruszony Stanisław Tępiński, założyciel obchodzącej w tym roku 30-lecie istnienia Ceramiki „Paradyż”.

W homilii abp Depo odniósł się do głosów, które pojawiły się po tragedii na Giewoncie, by zdemontować stojący tam krzyż: – Stawiam pytanie: Czy można inaczej przejść przez życie i śmierć, jak nie przez Chrystusa ukrzyżowanego i zmartwychwstałego? I dlatego stajemy dzisiaj tutaj, modląc się za śp. abp. Zygmunta o pełnię radości wiecznej dla niego. Bo po ludzku zdawałoby się, że za wcześnie odszedł, ale Chrystus miał swoje prawo do niego, kiedy zgodził się być Jego własnością, właśnie nie inaczej, ale za cenę krwi Chrystusa.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama