Organizatorzy zaprosili tych, którzy na różne sposoby wsparli trzydniowy pobyt młodych w Muzeum Wsi Radomskiej.
Ewa Klocek i Klaudia Kołodziejczyk z radomskiego Duszpasterstwa Akademickiego Diecezjalne Dni Młodych, które odbyły się w dniach 14-16 czerwca, nazywają cudownym wydarzeniem. - Były świętem młodości, wiary i radości. W ciągu trzech dni spędzonych w radomskim skansenie ponad tysiąc osób z całej diecezji uczestniczyło w warsztatach, różnego rodzaju kursach, spotykało się z ciekawymi ludźmi. Niedzielny festyn, ostatniego dnia imprezy, przyciągnął kilka tysięcy osób, młodych i ich rodziny. Przepyszny poczęstunek przygotowały panie z kół gospodyń wiejskich. Prezentowały się zespoły wokalne, a na koniec był wspaniały koncert Arki Noego. Tego nie byłoby bez państwa pomocy i współpracy. I za to dziękujemy, a księdzu biskupowi dziękujemy za wymyślenie tych dni młodych. Natomiast ks. Mariuszowi Wilkowi, diecezjalnemu duszpasterzowi młodzieży, dziękujemy za niezliczoną ilość spotkań z wieloma ludźmi i dopinanie spraw organizacyjnych oraz przeprowadzenie imprezy - mówiły obecnym w siedzibie DA Ewa i Klaudia.
Byli to przedstawiciele władz samorządowych, na czele z Waldemarem Trelką, starostą radomskim, i Radosławem Witkowskim, prezydentem Radomia. Przybyli także sponsorzy i dobrodzieje oraz gospodarze terenu - reprezentanci Muzeum Wsi Radomskiej.
- Niezwykle ciekawym rysem pontyfikatu św. Jana Pawła II były spotkania z młodzieżą organizowane podczas pielgrzymek do różnych krajów świata. To Jan Paweł II zapoczątkował Światowe Dni Młodzieży, a te wynikały z polskich doświadczeń polskiego papieża z Ruchem Światło-Życie. U ich podstaw leżało zatroskanie, aby młodzież odnajdowała miejsce w Kościele i dała świadectwo swojej wiary. Bardzo dziękuję młodzieży, która wzięła udział w naszych Diecezjalnych Dniach Młodych jako organizatorzy i uczestnicy. I serdecznie dziękuję wszystkim państwu za współpracę i pomoc, za to, że dzięki wam młodzi mogli przeżyć radosne doświadczenie wspólnoty - powiedział bp Henryk Tomasik.