Nowy numer 2/2021 Archiwum

Dwudniowe uroczystości pogrzebowe o. Huberta Czumy SJ

Odbędą się w niedzielę 22 września i w poniedziałek 23 września.

Pożegnanie zasłużonego dla Kościoła i Ojczyzny jezuity, Honorowego Obywatela Radomia rozpocznie się w niedzielę 22 września. W poniedziałek, po Mszy św. w radomskiej katedrze, o. Czuma zostanie pochowany na cmentarzu komunalnym przy ul. Ofiar Firleja, w grobowcu zakonnym oo. jezuitów.

W niedzielę i poniedziałek flagi w Radomiu zostaną opuszczone do połowy masztu.

Program:

Niedziela, 22 września

13.30 - w kościele Świętej Trójcy (oo. jezuici) zostanie wystawiona trumna z ciałem Zmarłego.

18.30 - Msza św.

Hołd o. Hubertowi Czumie będzie można oddawać w niedzielę do godz. 22. Obok trumny zostanie wystawiona księga kondolencyjna.

Poniedziałek, 23 września

Od 6.00 - możliwość oddania hołdu i modlitwy przy trumnie Zmarłego. Obok trumny zostanie wystawiona księga kondolencyjna.

10.45 - pożegnanie Zmarłego w kościele oo. jezuitów, a następnie kondukt żałobny przejdzie ul. Żeromskiego i al. bp. Jana Chrapka do katedry.

12.00 - Msza św. żałobna pod przewodnictwem bp. Henryka Tomasika.

Po Eucharystii o. Czuma zostanie pochowany na cmentarzu komunalnym przy ul. Ofiar Firleja, w grobowcu zakonnym oo. jezuitów.

Uroczystości pogrzebowe będą miały charakter państwowy. Spodziewani są m.in. przedstawiciele Prezydenta RP, Premiera, miast, których o. Czuma był honorowym obywatelem - Radomia, Lublina i Szczecina, a także delegacje Solidarności z wielu regionów całego kraju.

Podczas poniedziałkowych uroczystości zamknięta dla ruchu będzie ulica Mickiewicza od Traugutta do Żeromskiego oraz Sienkiewicza - od Mickiewicza do 25 Czerwca.

Oficjalne delegacje są proszone o umieszczenie za szybą samochodu białej kartki formatu A4, co ułatwi kierowanie ruchem.

O życiu i działalności o. Czumy pisaliśmy tutaj.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama