Nowy numer 47/2019 Archiwum

Czekamy na cud

Proces kanonizacyjny zaledwie po roku zbierania dokumentów zakończył się na etapie diecezjalnym w 2014 roku.

Dokumenty zostały przekazane do Stolicy Apostolskiej. Od tego czasu, by proces ruszył dalej i został uwieńczony wyniesieniem kandydatki na ołtarze, potrzebny jest cud, czyli znak, wydarzenie, które zostanie ocenione jako niewytłumaczalne.

Wyjątkowy jest fakt, że matka Kazimiera Gruszczyńska, założycielka Zgromadzenia Sióstr Franciszkanek od Cierpiących, stała się powszechnie rozpoznawalną mieszkanką ziemi kozienickiej. Przykład jej życia sprawia, że każdego roku wierni z Kozienic i okolicy coraz liczniej biorą udział w Mszy św. w intencji wyniesienia na ołtarze swej rodaczki.

– To już piąta rocznicowa Msza św. A wymyślił je i jest co roku obecny bp Henryk Tomasik. Ekscelencjo, dziękuję za tę inicjatywę, bo my same chyba byśmy na to nie wpadły. Są z nami wierni, grono kapłanów, jest tak dużo pocztów sztandarowych. Są władze miasta i powiatu. Tak piękna oprawa liturgiczna. Bardzo, bardzo za to dziękujemy. Niech wstawiennictwo naszej założycielki wyprasza nam odwagę przyjmowania cierpienia, rozumienia jego sensu i bycia obrońcami Kościoła – mówiła s. Lucyna Czermińska, postulatorka procesu z ramienia sióstr franciszkanek.

Na zakończenie siostry zaprosiły gości na posiłek. Na stole królowały pierogi. – Lepiłyśmy je wspólnie w naszej zakonnej wspólnocie i cieszy nas, że smakują – mówią kozienickie franciszkanki od Cierpiących.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama