Nowy numer 32/2020 Archiwum

Piąta Ewangelia

Dla wielu osób to życiowe marzenie. – Bo cóż jest piękniejszego od zobaczenia ojczyzny Pana Jezusa i chodzenia Jego śladami? – pyta kleryk, uczestnik wyprawy.

Organizatorem pielgrzymki było Dzieło Biblijne Diecezji Radomskiej, a poprowadził ją ks. dr Jacek Kucharski, jego moderator i biblista. – To była kolejna już wyprawa do kraju „piątej Ewangelii”, jak bywa nazywana Ziemia Święta.

Odbyła się w ramach apostolatu biblijnego, prowadzonego w naszej diecezji pod patronatem Dzieła Biblijnego im. św. Jana Pawła II Diecezji Radomskiej. W pielgrzymce wzięli udział słuchacze Szkoły Biblijnej im. św. Hieronima w Radomiu, członkowie grup stałej formacji biblijnej w parafiach oraz sympatycy Biblii z diecezji. Poszerzony program odwiedzin miejsc upamiętniających wydarzenia z życia narodu wybranego i ziemskiej działalności Jezusa obejmował również cały współczesny Izrael, tj. od Galilei poprzez Samarię do Judei. W programie pielgrzymki znalazły się również odwiedziny wykopalisk w Magdali, muzeum Izraela oraz dzielnicy ormiańskiej w starej Jerozolimie – wylicza ks. Kucharski.

W grupie radomskich pielgrzymów był Patryk Korcz, kleryk III roku. Wyprawa do Ziemi Świętej była nagrodą za zajęcie II miejsca w ogólnopolskim finale XII Konkursu Biblijnego dla Alumnów Wyższych Seminariów Duchownych. – Pielgrzymka do Ziemi Świętej jest dla wielu osób życiowym marzeniem, bo cóż jest piękniejszego od zobaczenia ojczyzny Pana Jezusa i chodzenia Jego śladami? Mnie to marzenie udało się zrealizować w tym roku. To, o czym czytałem, przygotowując się do konkursu, mogłem zobaczyć na własne oczy. Dotarło do mnie wtedy mocniej, że Ziemia Święta jest naprawdę „piątą Ewangelią”. Nawet najpiękniejsze słowa nie są w stanie oddać tego, co czułem, klęcząc czy dotykając tych świętych miejsc. Mimo iż miałem to wszystko na wyciągnięcie ręki, odnosiłem wrażenie, że ta rzeczywistość wymyka mi się i mnie przerasta – mówi kleryk.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama