Nowy numer 46/2019 Archiwum

Przetarg na terminal lotniska w Radomiu

Na składanie ofert przewidziano 21 dni. Wybór wykonawcy dokona się w połowie grudnia.

Przedsiębiorstwo Państwowe „Porty Lotnicze” oczekuje, by był to obiekt o powierzchni 30 tys. m kw. Ma być tam 30 stanowisk check-in, 9 dla kontroli bezpieczeństwa, po 8 dla kontroli dokumentów przy wylotach i przylotach. Znajdzie się tam 10 bramek wylotowych oraz 3 karuzele do odbioru bagażu. W budynku powstanie również duża strefa komercyjna z punktami gastronomicznymi i handlowymi. 

Terminal radomskiego lotniska ma przyjmować 3 mln pasażerów rocznie, a w przyszłości nawet 9. Będzie to - tak to widzą Porty Lotnicze - jeden z najnowocześniejszych tego typu obiektów w Polsce, który przejmie część ruchu lotniczego z warszawskiego Okęcia. Będą to loty czarterowe i niskokosztowe. To przejęcie ma zapewnić Warszawie uruchamianie nowych połączeń.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama