GN 42/2019 Archiwum

Czekają na zgłoszenia do Viventi Caritate

Kapituła Funduszu im. bp. Jana Chrapka oczekuje na zgłoszenia kandydatur do nagrody Viventi Caritate (Żyjącemu miłością) za 2019 rok do 11 października.

Nazwa nagrody nawiązuje do słów biskupa Chrapka: "Dzielmy się miłością, aby otaczający nas świat ludzi wszelako potrzebujących stał się piękniejszym i bardziej braterskim". - Nagroda przyznawana jest osobom, grupom osób, instytucjom za wybitną działalność na polu charytatywnym, społecznym, kulturalnym, która inspirowana jest ewangeliczną wrażliwością. Zgłaszać można kandydatów z terenu całej Polski - mówi ks. Robert Kowalski, dyrektor Caritas Diecezji Radomskiej.

Zgłoszenia przyjmowane są w sekretariacie diecezjalnej Caritas w Radomiu przy ul. Kościelnej 5 od poniedziałku do piątku w godz. 8-16 lub na e-mail: radom@caritas.pl.

- Zgłoszenie powinno zawierać dokładne dane teleadresowe kandydata oraz podmiotu zgłaszającego, opis dokonań poparty możliwie szeroką dokumentacją, jak artykuły prasowe, opinie, świadectwa - wylicza ks. Kowalski.

Laureata nagrody poznamy 18 października w katedrze radomskiej w czasie obchodów 18. rocznicy śmierci bp. Jana Chrapka.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama