Nowy numer 44/2020 Archiwum

Pytanie o ochronę życia

Ze specjalnym listem do parlamentarzystów regionu radomskiego zwrócili się organizatorzy Marszu dla Życia i Rodziny.

Pismo związane jest z faktem, że na ich ubiegłoroczny list w sprawie ochrony życia i ponowne pismo wysłane w marcu br., na 9 parlamentarzystów odpowiedziała jedynie Anna Kwiecień. Oto treść listu, który otrzymała również nasza redakcja:

"Szanowni Państwo!

Od wielu lat usiłujemy przekonać polityków w Polsce, aby zdecydowanie opowiedzieli się za życiem i nie unikali trudnych, ale koniecznych decyzji w celu ochrony życia obywateli, szczególnie najmniejszych. Jest to obowiązek wszystkich uczciwych ludzi.

Po Radomskim Marszu dla Życia i Rodziny 20 maja 2018 roku wystosowaliśmy do wszystkich parlamentarzystów Ziemi Radomskiej apel, podpisany przez wiele osób, o większe zaangażowanie w kwestii procedowania projektu ustawy "Zatrzymaj aborcję" (dokument apelu w załączniku).

Po upływie prawie roku, 20 marca 2019, wysłaliśmy do adresatów pismo nawiązujące do apelu z następującymi pytaniami:

1. Czy zapoznał/a się Pan/i z treścią apelu?

2. Czy zgadza się Pan/i z jego przekazem?

3. Jakie konkretne działania podjął/ęła Pan/i w celu wypełnienia oczekiwań przedstawionych w tym apelu?

4. Jakie ma Pan/i dalsze plany związane z tym apelem?

Niestety, z przykrością musimy stwierdzić, że pismo to zostało zignorowane przez wszystkich adresatów z wyjątkiem Pani Poseł Anny Kwiecień. Mimo, że nie jesteśmy w pełni zadowoleni z uzyskanej odpowiedzi, dziękujemy jej za uczciwe potraktowanie naszego głosu.

Brak reakcji parlamentarzystów na zeszłoroczny apel oraz na tegoroczne zapytanie nie świadczy dobrze o poziomie życia politycznego w Polsce. Uważamy, że ignorowanie głosu obywateli, w tym w tak podstawowej sprawie jak ochrona życia, jest głęboko niedemokratyczne. Nie rozwiązuje też żadnego problemu. Oświadczamy, że nie ustaniemy w wysiłkach w kierunku poszanowania ludzkiego życia.

W ostatnim czasie na stronie internetowej https://pro-life.pl/ zostało opublikowane "Oświadczenie Polskiego Stowarzyszenia Obrońców Życia Człowieka przed wyborami parlamentarnymi". Jako Komitet Organizacyjny Radomskiego Marszu dla Życia i Rodziny w pełni identyfikujemy się z nim i popieramy je.

Uprzejmie prosimy o zapoznanie się również z tym oświadczeniem, pod adresem https://pro-life.pl/oswiadczenie-polskiego-stowarzyszenia-obroncow-zycia-czlowieka-przed-wyborami-parlamentarnymi/

Małgorzata Górka

Kamila Rzepka

Robert Dominiczak".

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama