Nowy numer 2/2021 Archiwum

Memoriał Papieski

Do 14 października trwają zapisy na II Memoriał Sportowy im. św. Jana Pawła II osób niepełnosprawnych.

Stowarzyszenie Latorośl oraz Caritas Diecezji Radomskiej zapraszają na II Memoriał Sportowy im. św. Jana Pawła II osób niepełnosprawnych.

Druga radomska edycja tej imprezy odbędzie się w środę 23 października na obiektach Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji - pływalni "Neptun" oraz w Publicznej Szkole Podstawowej nr 4 z Oddziałami Integracyjnymi w Radomiu.

Impreza skierowana jest do osób niepełnosprawnych zarówno tych najmłodszych jak starszych. W ten sposób organizatorzy chcą zintegrować środowisko osób niepełnosprawnych.

- Chcemy także zaktywizować nie tylko dzieci i młodzież, ale i osoby starsze, pokazując, że dyscypliny takie jak bieganie czy pływanie i kontakt z wodą mogą sprzyjać rehabilitacji, rewalidacji i kompensacji - wyjaśnia Paulina Zalewska, prezes Stowarzyszenia Latorośl.

Założeniem Memoriału jest pokonanie dystansu (przebiegnięcie i przepłynięcie) 9665 długości. - Liczba ta jest symboliczna, ponieważ tyle dni trwał pontyfikat papieża Polaka. W związku z tym, projekt jest nietypowym oddaniem hołdu osobie św. Jana Pawła II. Osoby, które nie potrafią pływać, również mogą brać udział w części basenowej. Do dyspozycji mamy również brodzik. Każdy dystans jest ważny. Uczestnicy otrzymają dyplom oraz pamiątkowy medal Memoriału. Serdecznie zapraszamy do udziału w imprezie - mówi P. Zalewska.

Impreza rozpocznie się Mszą św. o 9.30 w kościele św. Stefana w Radomiu przy ul. Idalińskiej 32b. O 10.50 na pływalni "Neptun" przy ul. Wyścigowej 49 nastąpi uroczyste otwarcie Memoriału. Część biegowa rozpocznie się o 13.30 w PSP nr 4 z Oddziałami Integracyjnymi przy ul. Wyścigowej 49. Impreza zakończ się około 15.30.

Zapisy prowadzone są do 14 października poprzez stronę internetową: www.memorialpapieski.pl.

Szczegółowe informacje, program, regulamin znajdują się na stronie: www.memorialpapieski.pl.

Impreza została dofinansowana z Ministerstwa Sportu i Turystki, Fundacji Tesco oraz funduszy PFRON. 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama