GN 42/2019 Archiwum

Kawa i herbata dla bezdomnych

Dagmara Kornacka i Anna Widerska, streetworkerki Caritas Diecezji Radomskiej, organizują zbiórkę kawy i herbaty, które będą rozdawać bezdomnym.

To już druga taka akcja. Streetworkerki chcą w ten sposób pomóc zmarzniętym bezdomnym, którzy koczują w pustostanach czy na ulicach i z różnych przyczyn nie godzą się na pobyt w placówkach.

- Kawa i herbata poza możliwością rozgrzania w zimowe dni stwarza nam szansę na rozmowę z bezdomnym, pokazanie mu miejsca, gdzie może się wykąpać i placówki, w której może spędzić noc - wyjaśnia D. Kornacka. Ubiegłoroczna akcja - w którą włączyli się ludzie o dobrych sercach, w tym też młodzież z wielu szkół - sprawiła, że wielu bezdomnych zaczęło korzystać z noclegowni. Zebrane artykuły służyły nam całą zimę i pomagały rozgrzewać naszych podopiecznych aż do połowy marca – dodaje streetworkerka.

Akcja ruszy 21 października i potrwa do końca listopada. Kawę i herbatę można przynosić do Domu dla Bezdomnych Kobiet i Noclegowni dla Kobiet i Mężczyzn w Radomiu przy ul. Zagłoby 3.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama