Nowy numer 2/2021 Archiwum

W niedzielę Dzień Papieski

Organizuje go Fundacja "Dzieło Nowego Tysiąclecia", która jest żywym pomnikiem św. Jana Pawła II.

Jutro, 13 października, przede wszystkim podczas kwesty w kościołach i w miejscach publicznych, ale także podczas różnych imprez, będziemy mogli wesprzeć materialnie ten wyjątkowy, konsekwentnie budowany przez nas wszystkich "żywy pomnik" wdzięczności św. Janowi Pawłowi II.

Prezesem Fundacji jest ks. Dariusz Kowalczyk, kapłan diecezji radomskiej. - W imieniu tych, którzy korzystają z programu, już teraz serdecznie dziękuję. Czasem jeden dobrze wykształcony i mądry człowiek może zmienić bieg całych społeczności - mówi ks. Kowalczyk.

Hasło tegorocznego Dnia Papieskiego to słowa Pana Jezusa z Ogrodu Oliwnego: "Wstańcie, chodźmy!". - Te słowa były świadectwem Jego odwagi, wierności i gotowości do przyjęcia kielicha męki. Pragnienie wypełnienia woli Boga Ojca do końca zrodziło się podczas wewnętrznej walki, którą stoczył na modlitwie. Lęk i strach, które budziły w Nim czekające go samotność i cierpienia, zostały pokonane dzięki wzajemnej miłości Ojca i Syna. To z niej rodzi się zaufanie. Jezus ukazał nam w ten sposób, iż modlitwa czyni z naszej słabości miejsce działania dla Boga - wyjaśnia prezes Fundacji i dodaje: - Tegoroczne hasło Dnia Papieskiego to również tytuł przedostatniej książki papieża Polaka. Tak scharakteryzował ją kard. Joseph Ratzinger: Słowami "Wstańcie, chodźmy!" obudził nas z wiary zmęczonej, snu uczniów, tych z wczoraj i tych współczesnych. Pomimo czternastu lat od śmierci papieża Polaka Jego nauczanie, z uwagi na swój proroczy charakter, nie straciło niczego ze swojej aktualności.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama