Nowy numer 2/2021 Archiwum

Pieniądze dla strażaków

Zostały przyznane w ramach zadania publicznego „Dofinansowanie jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych w 2019 roku”. Uroczystość odbywała się na terenie KM PSP w Radomiu przy ul. Traugutta. Wziął w niej udział szef rządu.

Przyznanie pieniędzy stało się możliwe dzięki nowelizacji ustawy o ochronie przeciwpożarowej, która weszła w życie 14 sierpnia.

W ramach nowego zadania publicznego jednostki OSP z terenu województwa mazowieckiego otrzymały łączną dotację w wysokości 9,5 mln złotych. W pierwszej turze przyznano dofinansowanie dla 1691 jednostek. Teraz decyzje otrzymały jednostki OSP w powiatach: Radom, Kozienice, Szydłowiec, Przysucha, Lipsko, Zwoleń, Białobrzegi, Grójec. W powiatach tych dotacje otrzymało 347 jednostek OSP na kwotę 1 mln 734 tys. zł. – Nasza ustawa i przeznaczenie tych środków, które zdobyliśmy z uszczelnienia systemu podatkowego, z wygranych bitew z mafiami vatowskimi, mają wam dopomóc sfinansować to, co jest najbardziej potrzebne w waszych jednostkach. To finansowanie będzie przyznane na stałe i chcemy je rozszerzać – zapewnił premier M. Morawiecki.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama