Nowy numer 47/2019 Archiwum

Szlachetna Paczka mądrze pomaga

Szlachetna Paczka to projekt, który wspiera rodziny i osoby, które dotknęły jakieś nieszczęścia, samotnych rodziców, osoby niepełnosprawne, chore i starsze.

Po raz kolejny ruszyła Szlachetna Paczka. - Jest to projekt, w którym chcemy mądrze pomagać ludziom, którzy tej pomocy potrzebują. Czasami nie chodzi o to, by kogoś wesprzeć materialnie, ale by dać impuls do działania, żeby zmienił swoje życie - tłumaczy Mateusz Wilk, lider rejonu Radom-Północ.

Mateusz po raz drugi bierze udział w projekcie. - Sam kiedyś uzyskałem pomoc ze strony Szlachetnej Paczki i w ten sposób chciałem się odwdzięczyć. Po weekendzie cudów, czyli finale akcji, w całym magazynie emocje są nie do opisania - szczęście, radość, entuzjazm. To jest to, co mnie zatrzymało na kolejną edycję, mam nadzieję, że na następne również - mówi lider.

Szlachetna Paczka poszukuje wolontariuszy w kilkunastu rejonach na terenie diecezji radomskiej: Białobrzegach, Jedlińsku, Kozienicach, Lipsku, Pionkach, Radomiu (rejon Północ i rejon Śródmieście), Skaryszewie, Szydłowcu i okolicach, Wierzbicy i okolicach, Zwoleniu, Końskich, Skarżysku-Kamiennej oraz w powiecie opoczyńskim. Mogą się zgłaszać poprzez stronę www.superw.pl. Wolontariuszem może zostać każdy, kto ukończył 16 lat i chce nieść pomoc potrzebującym.

- Jesteśmy też na etapie poszukiwania potrzebujących rodzin, które chciałyby coś zmienić w swoim życiu. Kierujemy się zasadą mądrej pomocy. Szukamy tych rodzin sami, bo twierdzimy, że bieda się nie wychyla, nie szuka i nie prosi sama o pomoc. Dlatego chodzimy po różnych instytucjach i prosimy o wskazanie takich rodzin. Współpracujemy z pedagogami, księżmi, Caritas, ośrodkami i fundacjami. Osoba prywatna też może zgłosić rodziny. Najlepiej skontaktować się z nami przez fanpage "Szlachetna Paczka Radom i okolice". Tam są numery do naszych liderów - mówi Katarzyna Rylska, wolontariuszka rejonu Radom-Północ.

Szlachetna Paczka wspiera rodziny i osoby, które dotknęły jakieś nieszczęścia, samotnych rodziców, osoby niepełnosprawne, chore i starsze, których w projekcie jest coraz więcej.

Baza rodzin zostanie otwarta 16 listopada. Wtedy darczyńcy będą mogli poznawać historie rodzin zgłoszonych do projektu. Finał tegorocznej akcji, czyli weekend cudów, odbędzie się od 6 do 8 grudnia. 

- Zapraszamy wszystkich do współpracy. To jest niesamowita przygoda. Zazwyczaj każdy, kto spotyka się z naszym projektem, zostaje z nami na dłużej, ponieważ czujemy radość z pomagania drugiemu człowiekowi. To nas buduje - mówi Kasia.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama