Nowy numer 3/2021 Archiwum

Radomska Szkoła Biblijna pielgrzymowała do Ziemi Świętej

W Izraelu przeżyli Rosz ha-Szana, czyli święto Nowego Roku.

Takie szczęście miała grupa pielgrzymów ze Szkoły Biblijnej dla Dorosłych im. św. Hieronima z Radomia oraz sympatycy Biblii.

- Nie wszystkim pielgrzymom przebywającym w Izraelu udaje się przeżyć judaistyczne święto Nowego Roku, czyli Rosz ha-Szana, tj. "początek roku" lub dosłownie "głowa roku". W Polsce zwane jest ono też Świętem Trąbek lub Trąbkami. Jest to pierwszy dzień kalendarza żydowskiego, obchodzony pierwszego i drugiego dnia tiszri. Święto upamiętnia stworzenie świata i przypomina o sądzie Bożym. W Rosz ha-Szana nie wolno wykonywać żadnej pracy. Święto obwieścił tradycyjny dźwięk dęcia w szofar-specjalnie przygotowany róg barani. Rozpoczął on 5777 rok od stworzenia świata - wyjaśnia ks. Jacek Kucharski, pomysłodawca i szef Szkoły Biblijnej im. św. Hieronima w Radomiu, a jednocześnie przewodnik po Ziemi Świętej.

Pielgrzymi wędrowali śladami narodu wybranego i publicznej działalności Pana Jezusa. - Na pielgrzymach szczególne wrażenie wywarł głos świątecznego szofaru i prawie puste, bo jedynie wypełnione "obcymi" z racji święta lotnisko w Tel-Avivie – dodaje ks. Kucharski.

Zaproszenie i tematyczny program zajęć w Szkole Biblijnej publikowaliśmy tutaj.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama