Organizatorem imprezy była parafia pw. NMP Królowej Polski na czele z proboszczem ks. Mariuszem Wincewiczem.
Tydzień rozpoczął się w Dniu Papieskim Mszą św., której przewodniczył ks. inf. Stanisław Pindera. - Po Eucharystii przyszedł czas na wspomnienie papieskich pielgrzymek do Ojczyzny dzięki koncertowi "Nuty góralskie z pielgrzymek Jana Pawła II do Polski", wykonanemu przez zespół "Góralska Hora". W Dzień Papieski wpisała się także modlitwa za ojczyznę podczas nabożeństwa fatimskiego - informuje wikariusz ks. Daniel Reguła.
Kolejnego dnia w programie znalazło się przedstawienie teatralne "Dobry jak chleb", poświęcone postaci św. Brata Alberta. Scenariusz przygotowany został na podstawie dramatu Karola Wojtyły "Brat naszego Boga", a wystąpił Krzysztof Bigaj. - Jednocześnie Piotr Pałka, dyrygent i kompozytor, prowadził warsztaty muzyczno-liturgiczne, których kulminacyjnym punktem była oprawa Eucharystii oraz koncert w dniu 41. rocznicy wyboru Polaka na Stolicę Piotrową - mówi ks. Reguła.
Ciekawie wyglądały propozycje tygodnia przygotowane wyłącznie z myślą o młodzieży. - W szkołach odbyły się spotkania z raperem Łukaszem "Wiecznym" Wieczorkiem, który dawał świadectwo swojego nawrócenia i uczył młodych rozwijania życiowego "flow" w relacji z Bogiem. Przepiękny wieczór przygotowała dla nas Publiczna Szkoła Podstawowa nr 5 im. Jana Pawła II. Podczas wieczoru talentów dzieci i młodzież ukazali piękno młodego życia budowanego na fundamencie chrześcijańskich wartości. Kolejny wieczór spędziliśmy na koncercie Małgorzaty Nowak, która wraz z zespołem świetnych muzyków napełniła nasze serca wdzięcznością i uwielbieniem. Tego dnia dla dzieci z parafii prowadzone były warsztaty artystyczne, natomiast młode małżeństwa i narzeczeni mieli możliwość udziału w spotkaniu z ks. dr. Konradem Wójcikiem oraz Magdaleną i Piotrem Pobikrowskimi, którego tematem było naturalne planowanie rodziny. Rycerze Kolumba przygotowali dla nas uroczyste zakończenie sezonu grillowego w parafialnym ogrodzie, a parafianie przygotowali słodki poczęstunek - relacjonuje ks. Reguła.
Nie zapomniano również o miesiącu misyjnym. Gościem tygodnia był ks. Grzegorz Kucharski, prowincjał Stowarzyszenia Misji Afrykańskich. Tego też dnia dzieci spotkała niezwykła niespodzianka: w sali parafialnej przygotowane było dla nich przedstawienie Teatru Pierwszego Kontaktu pt. "Grające drzewko".
Zwieńczeniem tygodnia pełnego intensywnych wydarzeń była dziękczynna Eucharystia, a po niej koncert "Dar i Tajemnica" w wykonaniu Jerzego Zelnika, Roberta Grudnia oraz Georgija Agratiny. - Bogu i ludziom dziękujemy za współtworzenie tego dzieła, które powoli staje się tradycją parafii i na stałe wpisuje się w kalendarium naszego miasta - podsumowuje ks. Daniel.
W organizację Dni zaangażowały się władze miasta z burmistrzem Robertem Kowalczykiem, Starostwo Powiatowe Radom, Miejski Ośrodek Kultury, Publiczna Szkoła Podstawowa nr 5 im. Jana Pawła II, Liceum Ogólnoształcące im. Marii Dąbrowskiej oraz Rycerze Kolumba pionkowskiej Rady im. św. Michała Archanioła. Dużą pomoc okazało Centrum Aktywności Lokalnej w Pionkach.