Nowy numer 3/2021 Archiwum

W DA rozpoczął się kurs Alpha

Do udziału w kursie duszpasterstwo akademickie zaprasza osoby w wieku okołostudenckim. Można jeszcze się zapisać 28 października i 4 listopada.

W siedzibie DA w Radomiu przy ul. Górniczej 2 rozpoczął się kurs Alpha. Jest to cykl 10 spotkań, podczas których ludzie w wieku od 18 do 30 lat spotykają się najpierw na wspólnej kolacji, później słuchają wykładu, a następnie dyskutują na dany temat w około 10-osobowych grupach. Kurs odpowiada na podstawowe pytania dotyczące wiary. Dotyka tematu darów Ducha Świętego oraz Bożego działania w życiu człowieka. Na każdym spotkaniu jest inny temat. Uczestnicy rozmawiają m.in. o Panu Jezusie, o tym kim On był, dlaczego umarł. Ale również podejmują tematy, dlaczego i jak się modlić czy dlaczego czytać Biblię.

Duszpasterstwo Akademickie kursy Alpha organizuje już od kilku lat wiosną i jesienią. Koordynatorami tej edycji są Marta Dziurzyńska i Konrad Skrzyński.

- Sami wcześniej przeszliśmy kurs Alpha. Przyszliśmy, dali nam jedzenie, wysłuchali nas, dali dobre słowo. Teraz chcemy to przekazać innym - mówi Konrad.

Konrad do DA początkowo przyszedł na Poznajki. Tam spotkał dwie dziewczyny, które organizowały kurs i ciekawie o nim mówiły. Zachęcały, żeby przyszedł, bo są fajni ludzie. Pomyślał, że te osoby są pozytywne, więc może przyjdzie i doświadczy tu czegoś ciekawego.

- Dzięki kursowi wróciłem do Boga. Wcześniej Bóg był obecny w moim życiu, później stało się coś, co sprawiło, że się oddaliłem, a kurs pomógł mi pójść do spowiedzi, bo długo się nie spowiadałem.

Marta o kursie dowiedziała się od znajomego. - Zawsze szukałam wspólnoty. W Kościele zawsze byłam, ale tak bardziej z tradycji, z przyzwyczajenia. A dzięki kursowi odnalazłam się w Kościele, zrozumiałam, po co przychodzę do kościoła, odnalazłam Pana Boga, nawiązałam z Nim relacje i poznałam wielu wspaniałych przyjaciół i ci ludzie trzymają mnie tu nadal, oprócz Pana Boga oczywiście - opowiada koordynatorka.

Kurs odbywa się w każdy poniedziałek. Rozpoczyna go o godz. 19 wspólna kolacja. O 19.30 jest wykład. Po wykładzie spotkania w grupach i dyskusja.

- Jeśli macie wolny poniedziałek 28 października lub 4 listopada, zapraszamy do DA na Górniczą 2. Wtedy można się jeszcze zapisać. Przyjdźcie głodni, ponieważ tutaj będzie na was czekać smaczna kolacja i nie tylko - zachęcają koordynatorzy.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama