Nowy numer 3/2021 Archiwum

Caritas seniorom w diecezji radomskiej

To był wyjazd nie tylko integracyjny. Był też czas na zapoznanie się z historią Łodzi i jej teraźniejszością.

W ramach realizacji projektu "Caritas Seniorom, Seniorzy Caritas" grupa 50 osób - seniorzy wraz z wolontariuszami - po Mszy św. w radomskiej katedrze wyruszyli na swój integracyjny wyjazd do Łodzi.

- W latach 80. bardzo wiele osób zaopatrywało się właśnie w Łodzi w odzież i w tekstylia. W sklepach brakowało tych towarów, dlatego organizowane były nawet wyjazdy autokarowe z zakładów pracy na zakupy do Łodzi. Dzisiaj do Łodzi nie jeździ się już tylko po zakupy. Miasto zmieniło się, wypiękniało. Jest tu co oglądać i co zwiedzać – mówi Anna Lis, koordynator Parafialnych Zespołów Caritas Diecezji Radomskiej.

Na uczestników wycieczki w Łodzi czekały same atrakcje, a o sekretach miasta opowiadał im przewodnik. Zwiedzali Centrum Nauki i Techniki, obejrzeli mural Rubinsteina, byli na słynnej Alei Gwiazd w ul. Piotrkowskiej i podziwiali odnowione kamieniczki. Nie mogło zabraknąć czasu na odwiedzenie łódzkiej Manufaktury i Pałacu Poznańskich.

- Bardzo fajny spacer i trochę historii. To tylko wzmogło apetyty na Łódź, którą seniorzy wspominają z westchnieniem - zapewnia A. Lis.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama