Nowy numer 23/2021 Archiwum

Pracodawca przyjazny WOT

Dowództwo Wojsk Obrony Terytorialnej rozpoczęło drugą edycję konkursu, który wyróżni pracodawców wspierających pracowników-żołnierzy.

Celem konkursu jest wyłonienie i wyróżnienie pracodawców, którzy swoją postawą i warunkami pracy wspierają pracowników-żołnierzy, rozumieją istotę budowy formacji, w tym stojące przed nią cele i zadania, szczególnie w aspekcie lokalnym, oraz doceniają korzyści, jakie wynikają z zatrudniania terytorialsów.

- W tym roku ogólne ramy konkursu pozostają bez zmian, zasadnicze różnice dotyczą zwiększenia do czterech liczby kategorii, w których zostaną wyłonieni zwycięzcy, oraz umożliwienia zgłoszenia kandydatury osobiście przez pracodawców. W pierwszym etapie konkursu kandydatury pracodawców wraz z opisem przyjmują brygady obrony terytorialnej, ten etap już się rozpoczął. Zgłoszenia mogą składać żołnierze-pracownicy, ale też sami pracodawcy. Termin ich przesyłania upływa 22 stycznia 2020 roku. Potem komisje brygadowe wybiorą laureatów, którzy wezmą udział w drugim - finałowym etapie konkursu. W maju 2020 roku odbędzie się gala finałowa, podczas której nadany zostanie tytuł "Pracodawcy przyjaznego WOT" oraz wyłonieni zostaną laureaci w poszczególnych kategoriach - informuje ppłk Marek Pietrzak, rzecznik WOT.

Do pierwszej kategorii będą kwalifikowani pracodawcy zatrudniający do 20 pracowników, do grupy II zatrudniający powyżej 20 osób, do kategorii III będą zaliczani pracodawcy z sektora publicznego, a do kategorii IV - ze szkolnictwa.

- Konkurs "Pracodawca przyjazny WOT" jest częścią większego projektu pod tą samą nazwą, w ramach którego Wojska Obrony Terytorialnej już od ponad dwóch lat podejmują działania mające na celu kształtowanie pozytywnych relacji z pracodawcami oraz wypracowanie wspólnego systemu przeciwdziałania ewentualnym problemom na linii praca-służba - informuje rzecznik.

Informacje na temat konkursu oraz regulamin można znaleźć TUTAJ.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama