Nowy numer 3/2021 Archiwum

Niezwykłe spotkanie dla kobiet w Radomiu

Te wydarzenia już na stałe wpisały się w kalendarz duszpasterstwa akademickiego.

W najbliższy wtorek o 19.00 w siedzibie duszpasterstwa Akademickiego w Radomiu przy ul. Górniczej odbędzie się 40. spotkanie z cyklu: "Całkiem Inna - kobieta w blasku Stwórcy". Gościem spotkania będzie Agnieszka Musiał, wokalistka i kompozytorka, półkrwi góralka, urodzona w Bolesławcu na Dolnym Śląsku. Prawnuczka Leopolda Balcy, multiinstrumentalisty, twórcy kultury muzycznej Podbeskidzia, spokrewniona z Otokarem Balcy, operatorem dźwięku w kultowych polskich bajkach.

Komponuje oraz tworzy teksty nie tylko własnych utworów, ale także dla innych artystów. Jej głos można usłyszeć na wielu albumach. W 2016 roku nagrała polskie wersje wokali do spektaklu Baletu Magnificat z USA. W maju 2017 r. ukazał się jej debiutancki album "Błogo", na który składa się 11 utworów łączących w sobie elektryzujący głos artystki, malownicze aranżacje i wyraziste pod względem przekazu, niebanalne, autorskie teksty.

Podczas spotkania artystka opowie o swojej karierze muzycznej, o pracy w zespołach, ale także podzieli się swoim doświadczeniem Pana Boga. Jak zapewniają organizatorki spotkania - Klaudia Kutkowska i Urszula Murawska - temat kobiecości jest pani Agnieszce bardzo bliski.

Spotkanie w DA tradycyjnie rozpocznie się od kawy i ciastka. To czas dla kobiet, by mogły ze sobą porozmawiać, odpocząć. Później w kaplicy ośrodka rozpocznie się adoracja Najświętszego Sakramentu, którą poprowadzi ks. Mariusz Wilk. Podczas adoracji swoje wokalne zdolności zaprezentuje Agnieszka Musiał. Po adoracji - spotkanie z wokalistką i czas na zadawanie pytań.

Organizatorki tego wydarzenia przypominają, że zaproszenie do udziału w nim skierowane jest do wszystkich kobiet, w każdym wieku.

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama