Nowy numer 2/2021 Archiwum

Nowy duch i nowa radość

Zespół Jak Najbardziej tworzy 8 księży. Ich drogi życiowe zeszły się w Wyższym Seminarium Duchownym w Radomiu. To właśnie tam postanowili wykorzystać swoje talenty, by chwalić Pana Boga poprzez muzykę.

Do muzykujących księży docierają też informacje, że po ich występach ludzie zmieniają swoje życie. – Po jednym z koncertów uwielbienia pytałem młodych ze Starachowic, co im się rzuca najpierw w oczy, gdy widzą nas na scenie. Odpowiedzieli, że przede wszystkim to, że jesteśmy razem i jesteśmy radośni – mówi ks. Gruszka i wspomina dziewczynę, która miała pogmatwane relacje rodzinne: – Siostra ją wyciągnęła na nasz koncert. Nie chciała iść, nie chodziła do kościoła. Potem powiedziała, że w pewnym momencie – gdy Łukasz wyciągnął różaniec i powiedział, że jak się trzyma różaniec w ręku, to jakby się trzymało Maryję za rękę – wszystko się w jej życiu odwróciło. Poszła na Eucharystię, do spowiedzi. Śpiewa w scholi, weszła do wspólnoty oazowej i zaczęła ewangelizować swoich rodziców.

– Dla mnie niesamowitym świadectwem jest to, jak się otwierają mężczyźni podczas naszych koncertów na festynach parafialnych – mówi ks. Bociek. – Dorośli faceci zaczynają podnosić ręce, zamykają oczy, próbują się modlić. Idą za tym, co proponujemy. Najpiękniejszy dla mnie jest obrazek, jak ich dzieci na to patrzą. Wydaje mi się, że nie ma nic mocniejszego dla tych dzieciaków, niż modlący się rodzice, zwłaszcza ojciec – dodaje. Ksiądz Bociek wspomina też świadectwo młodej animatorki oazowej, która była na ich koncercie uwielbienia w seminarium na początek Wielkiego Postu. Opowiadała mu, że chciała zrezygnować z animatorstwa, a po tym koncercie wszedł w nią nowy duch, nowa radość. Bardzo mocno zaangażowała się w formację swoich podopiecznych. – I to jest dla mnie cud. Pan Bóg niesie przez nas nadzieję. Wlewa nowe siły ludziom, którzy może już się nie spodziewali, że coś takiego może się stać. I to jest piękne – przyznaje kapłan.

Jak Najbardziej zagra już 18 listopada w sanktuarium MB Ostrobramskiej w Skarżysku-Kamiennej i 8 grudnia w parafii Podwyższenia Krzyża Świętego w Opocznie, ale można będzie ich też usłyszeć 30 listopada i 13 grudnia w Warszawie. O nadchodzących koncertach zespół informuje na swojej stronie internetowej: www.jaknajbardziej.pl, którą prowadzi Artur Molendowski.

W każdy 3. wtorek miesiąca w parafii pw. św. Rafała Kalinowskiego w Radomiu przy ul. Kwiatkowskiego 104 od września tego roku członkowie zespołu zapraszają kapłanów z całej diecezji do adoracji Najświętszego Sakramentu. Wtedy muzyka jest tylko dodatkiem. Najważniejsze jest zgromadzenie się wokół Chrystusa. Dla księży, którzy występują w zespole, istotne są koncerty, bo mogą podczas nich przybliżać wiernym Pana Boga, ale liczy się też wspólnota, którą stworzyli. Czasem nie jest łatwo, bo mają różne charaktery, ale podczas prób mogą dzielić się swoimi radościami i troskami. Po prostu razem być.

« 1 2 3 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama