Nowy numer 2/2021 Archiwum

Św. Jan Paweł II patronem kaplicy w Wirze

Kaplica znajduje się na terenie parafii Wrzos w dekanacie przytyckim. Została wybudowana 30 lat temu staraniem ówczesnego proboszcza ks. prał. Mieczysława Deki.

Jubileuszowe uroczystości rozpoczęły się przed kościołem parafialnym, skąd uczestnicy wyruszyli w sześciokilometrowej procesji do kaplicy w Wirze. Rycerze Kolumba nieśli relikwie św. Jana Pawła II.

W przygotowanie uroczystości zaangażowała się cała parafia. Trasa przemarszu była udekorowana flagami papieskimi i wizerunkami św. Papieża.

Mszy św. w kaplicy w Wirze przewodniczył bp Henryk Tomasik. W homilii ordynariusz zachęcał wiernych, by poznawali bardziej spuściznę, którą pozostawił papież Polak.  Bp Tomasik ogłosił go patronem kaplicy. Poświęcił też witraże z wizerunkami polskich świętych, które ufundował ks. M. Deka. Był on jednym z koncelebransów jubileuszowej Mszy św.

- Uczestniczyły w niej poczty sztandarowe, osoby życia konsekrowanego, dyrektorzy szkół i przedstawiciele władzy samorządowej. Eucharystia zgromadziła około pół tysiąca wiernych z naszej wspólnoty i ościennych parafii - mówi proboszcz ks. Wojciech Dobczyński.

W procesji Rycerze Kolumba nieśli relikwie św. Jana Pawła II.   W procesji Rycerze Kolumba nieśli relikwie św. Jana Pawła II.
Archiwum parafii
« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama